Rıza Çalımbay: Kazanabileceğimiz Bir Maçtı

Rıza Çalımbay, “İkinci yarı sonuna kadar mücadele etti arkadaşlarımız. İlk yarı da ikinci yarı kadar mücadele etseydik, kazanabileceğimiz bir maçtı.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamada bulundu.

İlk olarak ligde cumartesi günü Adana Demirspor ile oynadığımız ve 2-1 mağlup olduğumuz maçı değerlendiren Çalımbay, “İlk yarıda istediğimiz şeyleri yapamadık. Biraz sıkıntılı geçti. Net bir gol pozisyonu vermedik ve karambolden bir gol yedik. İkinci yarıda çok iyi oynadık. Pozisyona da girdik, gol de attık ancak beklemediğimiz bir gol yedik. İkinci yarı sonuna kadar mücadele etti arkadaşlarımız. İlk yarı da ikinci yarı kadar mücadele etseydik, kazanabileceğimiz bir maçtı. Maçı deplasmanda oynadık. Haklı olarak taraftarımız da az geldi. Adana Demirspor taraftarı daha çoktu o da deplasman havası yaşattı. Bundan sonra telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Onun için bizim her maçımız çok önemli.” diye konuştu.

– Neden Bu Kadar Kısa Sürede Maç Veriyorlar?

Adana Demirspor maçının hemen ardından 2 gün sonra Corendon Alanyaspor ile oynayacak olmamızı eleştiren Çalımbay, “Deplasmana gideceğimiz belli. Burası Sivas. Burada uçaklar kalkmıyor zaman zaman. 2 gün sonra maç yapacak olmamız bize sıkıntı yaşatıyor. Bu bize hem yorucu hem de yolculuklardan dolayı sıkıntılı geliyor. Geliyoruz 4 gün sonra da Beşiktaş ile karşılaşacağız. Neden bu kadar kısa sürede veriyorlar maçı ben anlamıyorum. Yarın uçak kalkmazsa, başka uçak yok. Alanya’ya buradan otobüs ile gitmemiz imkansız. Bu konunun biraz daha fazla üstüne düşerse arkadaşlar biz de doğru düzgün gideriz maçlarımıza.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.