Rıza Çalımbay: Kazandığımız İçin Mutluyuz

Rıza Çalımbay, “Aytemiz Alanyaspor ile daha önce 3 maç oynadık. Üç maçın üçü de zor geçti. Geçen maçı 10 kişi kazanmış olmamıza rağmen bu maçın çok zor olacağını söyledik. Kazandığımız için mutluyuz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Süper Lig’de Aytemiz Alanyaspor’u 1-0 mağlup ettiğimiz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, zor geçen mücadeleyi kazandığımız için mutlu olduğumuzu söyledi.

Aytemiz Alanyaspor ile hafta içi Ziraat Türkiye Kupası’nda karşılaştığımızı hatırlayan Çalımbay, “Bu maçtan önce kupa maçı oynamıştık. Daha öncede bir lig maçı oynamıştık. Üç maçın üçü de zor geçti. Geçen maçı 10 kişi kazanmış olmamıza rağmen bu maçın çok zor olacağını söyledik. Kazandığımız için mutluyuz. Demir Grup Sivasspor olarak belki de Türkiye’de en çok maç yapan takımız. Hiçbir takım lige başlamadan biz hazırlık dönemine başladık. Diğer takımlar hiç maç yapmadan biz resmi maçlar yapmaya başladık. Çok erken sezon açtık. Bu nedenle sakatlıklar ve düşük performanslar olabiliyor, bazı sıkıntılar yaşanabiliyor. Gerekten güzel bir maç oldu. Son paslarda maalesef başarılı değildik. Kupa finali oynarken böyle oynarsak hiç iyi olmaz. Bizim için sıkıntılı bir süreç olur. Onun için bu oynadığımız oyunun çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Önümüzdeki kupa maçı bizim için çok önemli. Taraftarın bize mutlaka destek vermesi gerekiyor. Kupa maçında mutlaka taraftarın gelip destek vermesi gerekiyor.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.