Rıza Çalımbay: Kendi Sahamızda Yenilmek Üzücü

Rıza Çalımbay, “Kendi sahamızda yenilmek üzücü bir şey ama bunun rövanşı var. Bunu düzeltmek için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi G Grubu 3. hafta maçında sahamızda Ballkani ile oynadığımız ve 4-3 kaybettiğimiz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Bireysel hatalar bu maçta maalesef artı. Rahat kazanacağımız maçtı ama çok kötü goller yedik. 3-3’ü yakaladığımızda onu da değerlendirmemiz gerekiyordu ama gereksiz gol yedik. Çok güzel net pozisyonlar geldi ve onları da atamadık kaçırdık. Kötü goller yedik ve kötü goller kaçırdık. Bugünü iyi şekilde bitirebilirdik. Rakibimiz iyi bir takım. Çok hatalar yaptık özellikle defansta. Kendi sahamızda yenilmek üzücü bir şey ama bunun rövanşı var. Bunu düzeltmek için elimizden geleni yapacağız. Türkiye’nin en iyi defans oyuncularından bir tanesi benim yardımcım Servet Çetin. Takımı da çalıştırıyoruz. Bizim şanssızlığımız da var. Bu golleri yemememiz gerekiyor. Bugün maç toplantısına başlarken defansı anlattım. ‘Sakın gol yemeyin gol buluruz’ dedim. Daha şansımız var. Oynayacağımız maçlar var. Önemli olan bizim oyuncuların düzelmesi. Mustapha Yatabare’nin dışında net bir forvetimiz yok. Karol Angielski var ama o da net bir forvet değil. Oradaki maçın ne olacağı belli olmaz. Bizim gruptan çıkma şansımız var. Toparlanacağız biz. 2-3 gün sonra Başakşehir ile oynayacağız. Daha sonra Kosova’ya gidip Ballkani ile oynayacağız. Elimizden gelen her şeyi göstereceğiz. Her türlü riske de girdik ama gol yemeyi durduramadık. Bu maçta bu kadar gol yemek bize yakışmadı.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.