Rıza Çalımbay: Konyaspor Maçını İyi Bitirmek İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız

Rıza Çalımbay, “İH. Konyaspor maçı kolay geçmeyecek. Bunun için bütün tedbirlerimizi alıp, çok iyi şekilde konsantre olup, oyundan kopmadan taraftarlarımızla beraber maçı iyi bir şekilde bitirmek için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize yaptığı açıklamada, UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. tur maçında Dinamo Batumi’yi elediğimiz için mutlu olduğumuzu ve lig ile Avrupa kupasını bir arada götüreceğimizi söyledi.

Çalımbay, Dinamo Batumi karşısında 1-0 geriye düşmemize rağmen oyundan kopmadığımızı belirterek, “Hem taktik değişiklik olsun hem sonradan oyuna aldığımız arkadaşlar çok verimli oldu. Taraftarlarla da iyi bir şekilde bütünleşince maçı güzel bir şekilde bitirdik.” dedi.

– Bu Turu da Geçmek İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off turunda karşılaşacağız Kopenhag’ı değerlendiren Çalımbay, “İyi ve disiplinli bir takım. Kopenhag sürekli şekilde liginde şampiyon olur ya da Avrupa kupalarına gider. Bundan sonra iyi takımlar kaldığı için zor bir maç olacak. Hem lig hem de kupayı götürmeye çalışacağız. Sakatlıklar olmazsa onun dışında sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bu turu da geçmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Takımıma yürekten güveniyorum inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Çalımbay, Süper Lig’in başlamasıyla birlikte daha hazır hale geleceğimizi ve herkesin kapasitesini ortaya koyduğu takdirde çok başarılı olacağımıza inandığını kaydetti.

– Ligi İyi Bir Yerde Bitirmek İstiyoruz

Süper Lig 2021-2021 sezonunun tüm takımlara hayırlı olmasını dileyen Çalımbay, “Yine zorlu bir lig başlayacak. Tabi ki bizim de amacımız ligi iyi bir yerde bitirmek. Hem ligi hem de Avrupa kupalarını beraber götürmek istiyoruz. Bizim için final maçı niteliğinde bir Kopenhag maçı oynayacağız. Ondan önce oynayacağımız İH. Konyaspor maçı bizim için en önemli maçlardan bir tanesi. Kendi sahamızda oynayacağımız için maçı iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Dinamo Batumi maçının uzamasıyla birlikte takımımızın çok fazla yorulduğunu söyleyen Çalımbay, şunları belirtti:

“Yorgunluk var tabi ki çünkü uzatmalı bir maç oynadık. 2 gün sonra da tekrar bir maç oynayacağız ama kadromuzu değiştire değiştire, dinlenmiş arkadaşlarımızı oynatarak, iyi durumda olanlarla yolumuza devam edeceğiz. İyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. İH. Konyaspor maçı kolay geçmeyecek. Bunun için bütün tedbirlerimizi alıp, çok iyi şekilde konsantre olup, oyundan kopmadan taraftarlarımızla beraber maçı iyi bir şekilde bitirmek için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.