Rıza Çalımbay: Kupayı Sivas’a Götürmek İstiyoruz

Rıza Çalımbay, “Elimize bir fırsat geçti. Bunu kolay yakalamadık. Sivasspor’un tarihinde ne final ne kupa var. Finali kazanıp kupayı Sivas’a götürmek istiyoruz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, 2-1 kazandığımız Çaykur Rizespor maçının zor bir maç olduğunu belirterek takımımızı kutladı.

Türkiye Kupası finalinin takımımız için çok değerli olduğunun altını çizen Çalımbay, şöyle devam etti:

“Bütün gayretimiz, her şeyimiz orada. Bu maçta oynadığımız oyunun kupada üzerine çıkmalıyız. Elimize bir fırsat geçti. Bunu kolay yakalamadık. Sivasspor’un tarihinde ne final ne kupa var. Finali kazanıp kupayı Sivas’a götürmek istiyoruz. Sezona en erken başlayan, hem Avrupa hem ligde oynayan takımız. Ligi de en son biz bitireceğiz, Final oynayacağız. Bizim ligin ve Avrupa’nın en yaşlı takımı biziz. Onun için yorgunluk, bıkkınlık olur.”

Bir Anadolu kulübünün iki yıl üst üste Avrupa’ya gittiğini görmediğine işaret eden Çalımbay, “Kupayı alırsak üçüncü kez gideceğiz. Puan, para kazanıyoruz. İki yılda iyi puanlar getirdik Türkiye’ye. Bizden fazla bütçeleri olan takımlar var. Türkiye Kupası’nda onlar yok. Sivas ve Kayseri var. İki takım çok güzel şeyler yaptı.” değerlendirmesinde bulundu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.