Rıza Çalımbay: Ligi 5’inci Sırada Bitirmek İstiyoruz

Rıza Çalımbay, “Bizim açımızdan önemli bir maçtı. Maç öncesi Hatayspor bizden öndeydi. Onları da yakaladık. Kalan tek amacımız, son maçı kazanıp ligi 5. sırada bitirmek.” dedi.

Süper Lig’in 41. haftasında deplasmanda Fenerbahçe’yi 2-1 yenen Demir Grup Sivasspor’umuzda Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, ligi 5. sırada bitirmek istediğimizi söyledi.

Ülker Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çalımbay, maçtan önce herkesin kendine göre yorumlar yaptığını kaydetti.

Fenerbahçe’nin şampiyonluk, takımımızın ise beşincilik hedefi olduğunu vurgulayan Çalımbay, “Buraya puan ya da puanlar için geldik. Amacımız buradan en kötü puan almaktı ama hedefimiz galibiyetti. Bir deplasman takımı Fenerbahçe’ye karşı nasıl oynarsa öyle oynamaya çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Takımımızın güzel pozisyonlar yakaladığını anlatan Çalımbay, sözlerini şöyle tamamladı: “Oynadık, oyunu çirkinleştirecek hiçbir şey yapmadık. Fenerbahçe ikinci yarı risk aldı. Bizim açımızdan önemli bir maçtı. Maç öncesi Hatayspor bizden öndeydi. Onları da yakaladık. Kalan tek amacımız, son maçı kazanıp ligi 5. sırada bitirmek. Takımımla gurur duyuyorum. Hepsinde yorgunluk, bıkkınlık var. En çok maç oynayan takımlardan biriyiz. Büyük özveride bulundular. Güzel bir seri başlattık. Zor durumdan buralara kadar geldik.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.