Rıza Çalımbay: Ligin Başında Böyle Şeyler Yaşanıyor

Rıza Çalımbay, “Penaltı kazandık ve gole çevirdik. İkinci yarı zaten bizim istediğimiz oldu. Girdiğimiz kontrataklarda 2-3 tane net pozisyonu değerlendirmemiz gerekiyordu. Belki 2-3 yapacağımız maçı biranda berabere bitiriyoruz, üzülüyoruz tabii ki. Ligin başı olduğu için maalesef böyle şeyler yaşanıyor.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu’nun 3. hafta maçında Corendon Alanyaspor’u konuk etti. Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda oynanan mücadeleden takımımız 1-1 beraberlikle ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, puan kaybından dolayı üzgün olduğumuzu söyledi.

 Geçen sezon gibi bu sezon da hem Avrupa, hem de ligi götürmeye çalıştığımızı söyleyen Çalımbay, “Lige başlarken biraz sıkıntılı başladık. Bugün de bazı arkadaşlarımızın maç eksiği olduğu ortaya çıktı. Hem Avrupa’yı, hem ligi götürmek kolay değil. Bu sıkıntıyı yaşayacağımız belliydi.” dedi.

Çalımbay, maçı farklı skorla kazanabileceğimizi ancak berabere kaldığımız için üzgün olduğumuzu belirterek, “Bugün ki maçta penaltı kazandık ve gole çevirdik. İkinci yarı zaten bizim istediğimiz oldu. Girdiğimiz kontrataklarda 2-3 tane net pozisyonu değerlendirmemiz gerekiyordu. Onları değerlendiremezseniz rakip takım her türlü riske giriyor. Biz belki 2-3 yapacağımız maçı biranda berabere bitiriyoruz, üzülüyoruz tabii ki. Ligin başı olduğu için maalesef böyle şeyler yaşanıyor. Bizim takımımız 2 veya 3 hafta içerisinde istediğimiz seviyeye mutlaka gelecek.” ifadelerini kullandı.

Peş peşe maçlarımızın olduğunu söyleyen Çalımbay, “Perşembe günü Malmö ile çok önemli bir maçımız var. Arkasından Beşiktaş maçımız var. Baktığımız zaman bizim hem lig maçlarımız hem de Avrupa maçlarımız çok zordu. Yeterli kadro kuramadığımız için bazı sıkıntılar yaşadık. Şuan tek amacımız Malmö’yü geçmek, başka bir düşüncemiz yok.” dedi.

Taraftarlarımızın maçlara ilgi göstermemesine üzüldüğünü söyleyen Çalımbay, “Bu takım geçen sene düşmeye oynamadı, ondan öncede oynamadı. 3 senedir Avrupa’ya giden bir takımız. Bu stadyumun hiç değilse yüzde 10’unu doldurmamız lazım. Bu takıma destek lazım. Biz manevi destek istiyoruz, başka bir şey istemiyoruz. Biz Malmö’yü geçmek istiyorsak kesinlikle taraftarın desteği şart. Biz o maça bambaşka çıkacağız. Taraftarın bize destek vermesi gerekiyor. Maçta son pozisyonda bir arkadaşımızı yuhalamaları hiç doğru da değil. Kimse sahaya kötü oynamak için çıkmaz.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.