Rıza Çalımbay: Mücadelemizi Skora Yansıttık

Rıza Çalımbay, “Sahada koşan, mücadele eden iyi oynayan, kontratakları iyi değerlendiren bir takımımız vardı. Yaptığımız mücadelenin karşılığını skora yansıttık.” dedi.

Süper Lig’de 33. haftada Antalyaspor’a konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 4-2 galip ayrıldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmede bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay,

Antalya’dan tek amacımızın puan ya da puanlar almak olduğunu dile getiren Çalımbay, “Bunu yapmak için oyuna iyi başlamak gerekiyordu. Girdiğimiz pozisyonları da iyi değerlendirmemiz gerekiyordu. Bugün hepsini sahada yaptık. Ufak tefek hatalarımız golleri getirdi. Sahada koşan, mücadele eden iyi oynayan, kontratakları iyi değerlendiren bir takımımız vardı. Yaptığımız mücadelenin karşılığını skora yansıttık.” diye konuştu.

Antalyaspor’un ligdeki en zor deplasmandan biri olduğunu anımsatan Çalımbay, “Boşluk verdiğinizde sıkıntı yaşayabilirdiniz. Yine de ne olursa olsun, sonradan girenle oyuncularımız da etkili oldu. Takıma katkı sağladılar. Skoru maçı kazanmamızı netleştiren oyunculardı. Takımım son maçları iyi oynuyor ve iyi skorlarla kazanıyor. Bunu ligin sonuna kadar devam ettirip, ligi iyi bir yerde bitirmek istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.