Rıza Çalımbay: Mükemmel Mücadele Ettik

Rıza Çalımbay, “Mükemmel mücadele ettik. 2 defa öne geçtik. Oyuncularımdan, mücadeleden memnunum.” dedi.

Süper Lig’de 29. haftada Galatasaray’a konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 2-2 beraberlikle ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, aldığımız 1 puanın iyi olduğunu söyledi.

İyi ligi maçı olduğunu belirten Çalımbay, “Çok eksik geldik, o da bir dezavantajdı. Mükemmel mücadele ettik. 2 defa öne geçtik. Baskı yedik. Penaltı oldu. Oyuncularımdan, mücadeleden memnunum. Son maçlarda da iyiydik. Deplasmanda da 2 gol bulduk ama beklemediğimiz anlarda goller yedik. Sıkıntımız son paslar. Onları değerlendirirsek daha iyi olabilirdi. Buradan puan iyidir” dedi.

Çok eksik bir kadro ile Galatasaray karşısına çıktığımızı ifade eden Çalımbay, “Yapacak bir şey yok. Bizim takımın başına gelmedik kalmadı. Hastalıklar, sakatlıklar… Marcelo sakatlıktan ötürü futbolu bıraktı. Her şeye hazır olmalıyız bu süreçti. Baya yaşadık biz yani, bir de Başakşehir. Tüm takımlardan daha fazla maç oynadı bu iki takım. Düşüşler, eksikler olacak, yapacak bir şey yok.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.