Rıza Çalımbay: Mükemmel Oynadık

Rıza Çalımbay: “Bugün takımız maçın başından sonuna kadar mükemmel oynadı, mükemmel pozisyonlar yakaladı.  Maçın başında mağlup duruma düşmemize rağmen oyundan hiç kopmadılar. Çok güzel pozisyonlar yakaladık.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Süper Lig’in 18. haftasında sahamızda oynadığımız ve 2-1 galip geldiğimiz Gaziantep Futbol Kulübü maçının ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, takımımızın mükemmel bir oyun ortaya koyduğunu söyledi.

Son 5 haftadır iyi oynadığımızı kaydeden Çalımbay, “Konyaspor maçıyla başladık ve bir tek sadece Beşiktaş maçını kaybettik. Son iki maçımız 2-2 bitti. Hepsinde 2-1 galipken son dakikada goller yiyip berabere bitirdik. Yine bugün de 2-1’ken sıkıtılar yaşadık. Ama bugün takımız maçın başından sonuna kadar mükemmel oynadı, mükemmel pozisyonlar yakaladı.  Maçın başında mağlup duruma düşmemize rağmen oyundan hiç kopmadılar. Çok güzel pozisyonlar yakaladık. Son paslara dikkat edebilseydik farklı bir maç olacaktı. Tabi ki en büyük etkenlerden bir tanesi de Antep’in kalecisi Günay’ın mükemmel oynamasıydı. Bayağı pozisyonlar çıkardı. Ama ben takımımın oyunundan, ilk 10 dakikadan sonra oynadığı oyundan çok memnunum, hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Antep takımının çıkışı vardı zaten uzun süredir mağlup olmuyordu. Kendi sahamızda kazanmamız çok önemliydi. Çünkü bizim kalan 3 maçımız var devreye kadar.  İnşallah bunun arasında takviyeler de yapacağız. Kalan 3 maçımızda ne kadar puan alırsak bizim için o kadar iyi. Çünkü ikinci yarı telafisi olmayan maçlar oynanacak. Bir daha ikinci yarı yok. Her şeyi çok iyi yapıp, ikinci yarıya çok iyi şekilde başlamamız gerekiyor. Oynayacağımız son 3 maç ile salı günü oynayacağımız kupa maçını iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor.” dedi.

Rakip takımın VAR konusundaki tepkisi üzerine de Çalımbay, “Açıklamalara katılmıyorum. Ben kalecilerini övdüm. İki tane topumuz direkten döndü, bütün şutlarımızı çıkardı. Biz üstün oynadık. Pozisyon olarak da üstün oynadık. İlk 10 dakika hariç. pozisyon pozisyon bakarsanız bizim ilk yediğimiz golde de faul yoktu ama döndü o top gol oldu. Biz de çok itiraz ettik ama olmadı. Bize de hep oldu böyle şeyler. Şu var, biz iyi oynadık. İyi pozisyonlar yakaladık. Bugünkü galibiyetimize başka bir şey bulmasınlar. Biz hem oynadığımız oyun hem de girdiğimiz pozisyonlarla bu galibiyeti hak ettik.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.