Rıza Çalımbay: Mutlaka İyi Bir Seri Yakalamalıyız

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Elimizde ki oyunculara güveniyorum. İyi şeyler yapacağımıza da inanıyorum. Bundan sonra oynayacağımız maçlarımızın hiçbirinin telafisi yok. Onun için tüm maçlarımızı final niteliğinde oynamalıyız. Yukarıya oynamak istiyorsak mutlaka iyi bir seri yakalamamız gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Sakat futbolcularımızdan dolayı sıkıntı yaşadığımızı söyleyen Çalımbay, “Fenerbahçe maçına da zor bir kadro ile çıktık. Gaziantep maçı da büyük ihtimal öyle olacak sakat arkadaşlarımız gelmezse. Bütün amacımız Gaziantep’ten puan ya da puanlarla dönmek ama kolay değil. Çok iyi mücadele etmemiz gerekiyor. Kondisyonumuzu çok iyi şekilde kullanmamız gerekiyor, çok akıllı oynamalıyız. Gaziantep kendi sahasında iyi oynayan bir takım. Biz de iyi maçlar oynuyoruz.” diye konuştu.

– Tüm maçlarımızı final niteliğinde oynamalıyız

Takımımıza güvendiğini söyleyen Çalımbay, “Elimizde ki oyunculara güveniyorum. İyi şeyler yapacağımıza da inanıyorum. Bundan sonra oynayacağımız maçlarımızın hiçbirinin telafisi yok. Onun için tüm maçlarımızı final niteliğinde oynamalıyız. Yukarıya oynamak istiyorsak mutlaka iyi bir seri yakalamamız gerekiyor. Transfer konusunu yönetimimiz ile paylaştık. Devre arası transfer yapmak çok zor. İstediğiniz oyuncuyu bulamayabilirsiniz, oynayan oyuncuyu aldığımız zaman çok pahalı olabilir, oynamayan oyuncuyu aldığınız zaman size uyum sağlayamayabilir. Bir sürü de sıkıntı yaşanabilir.” ifadelerini kullandı.

– Elimizde ki oyuncular ile iyi şeyler yapacağımıza yürekten inanıyorum

Afrika Uluslar Kupası’nda milli takımlarında bulunan Max Gradel ve Fayçal Fajr’ın kupadan elenmelerinin ardından takıma döneceklerinin hatırlatılması üzerine Çalımbay şunları söyledi:

“Biraz daha erken dönselerdi bizim için büyük avantaj olacaktı. Konuşmalarımızda onlara da hak veriyoruz. 1 aydır orada kamptalar. Bir sürü de maç yaptılar. Kamerun’dan ülkelerine geçip, oradan da Sivas’a gelecekler. Onlar da büyük ihtimal Gaziantep maçına gelirler. Oynarlar mı oynamazlar mı? duruma göre bakacağız. Elimizde ki oyuncular ile iyi şeyler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Son oynadığımız Fenerbahçe maçının ikinci yarısında mükemmel bir oyun oynadık. Hakkımız o maçta galibiyetti ama bazen futbolun içindeki şansızlıkları yaşayabiliyorsunuz; 2 topun direkten dönmesi, bir sürü pozisyonun kaçması gibi. Kim oynarsa oynasın, herkes elinden geleni vererek oynadı.”

Gaziantep FK maçının ardından Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Royal Hastanesi Bandırmaspor ile karşılaşacağımızı hatırlayan Çalımbay, Bandırma’ya ulaşımın zor olacağını ve bu konuda biraz sıkıntı yaşayabileceğimizi söyledi.

– Kar, kış önemli değil biz herkesi tribünlerde görmek istiyoruz

Taraftarımıza da seslenen Çalımbay, “Şu günlerde bize çok destek vermeleri gerekiyor. Kar, kış önemli değil biz herkesi tribünlerde görmek istiyoruz. Onların desteği ile güzel işler yapacağımıza yürekten inanıyoruz. Özellikle bu kadar eksiğimiz olduğu maçlarda yanımızda görmek istiyoruz taraftarımızı. Bundan önce de çok iyi şeyler yaparken, taraftarımızın desteği ile başardık. Onun için bir bütün olmamız gerekiyor. Bunu da Öznur Kablo Yeni Malatyaspor maçı ile başlatalım.” diyerek sözlerini tamamladı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.