Rıza Çalımbay: Nasıl Oynanması Gerekiyorsa Öyle Oynadık

Rıza Çalımbay, “İyi oynarken gol yedik ama sonra tekrar toparladık. Gollerimizi bulduk. Maçın başından sonuna kadar kazanmak için ne gerekiyorsa yaptık. Rakibin 10 kişi kalması büyük avantaj oldu ama bazen 10 kişiyle oynamak zordur. Ama biz nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadık. Oyun disiplinini bozmadık ve ihtiyacımız olan puanları aldık.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig’in 30. hafta maçında Trabzonspor’u sahamızda 4-1 mağlup ettiğimiz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Bu maç bizim için önemli bir maçtı. Mutlaka puan ve puanlar gerekiyordu. Takım olarak çok iyi hazırlandık. Kafa olarak gayet iyiydik. Onu sahaya yansıtmamız gerekiyordu. İyi oynarken gol yedik ama sonra tekrar toparladık. Gollerimizi bulduk. Maçın başından sonuna kadar kazanmak için ne gerekiyorsa yaptık. Rakibin 10 kişi kalması büyük avantaj oldu ama bazen 10 kişiyle oynamak zordur. Ama biz nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadık. Oyun disiplinini bozmadık ve ihtiyacımız olan puanları aldık. Önümüzdeki maçlara bakacağız. Kupa maçlarımız var. Fenerbahçe ile üst üste 3 maç oynayacağız. Türkiye Kupası’nda final oynamak istiyoruz. Onu yapacak güçte bir takımız. Ligde iyi olduktan sonra ne gerekiyorsa yapacağız. Avrupa’da iyi şeyler yaptık. Türkiye Kupası’nı kazandık. Kulübümüze maddi kazançlar sağladık. Benim üzüldüğüm, Trabzonspor ile oynuyoruz, geçen yılın şampiyonu ama çok az bir seyirciyle oynuyoruz. Bu bizi üzüyor. Böyle maçlarda taraftarın bizimle olması gerekiyor. Ama bugünkü maçta çok az bir taraftar geldi. Bu takım çok güzel şeyler yaptı, fazlasını hak ediyor. Takıma saygı duymak, sonuna kadar desteklemek gerekiyor. İyiyken herkes gelir ama zor günlerde taraftara çok ihtiyacımız oluyor. Taraftarla maç kazanabilirsiniz. Bir tek ona üzüldüm. Daha fazla taraftar bekliyordum. Bundan sonra çok önemli maçlar oynayacağız. Fenerbahçe ile maçlarımız var. Bu takım hem Avrupa hem lig, hem de kupada götüren bir takım. Kötü de gitse sahip çıkmak, saygı göstermek lazım. Tribünleri doldurmak lazım. Takımımızın hele hele şu anki zorlu dönemde desteğe ihtiyacı var. Manevi destek dışında bir şey istemiyoruz.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.