Rıza Çalımbay, Öğrencilerin Sorularını Cevapladı

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, TED Sivas Koleji’nde gerçekleştirilen söyleşide öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

Hem ligde hem Türkiye Kupası’nda mücadele ettiğimizi belirten Çalımbay, şunları dedi:

“Hedefimiz Türkiye Kupası’nı tekrar kazanmak. 24 Mayıs’ta Fenerbahçe ile kupada rövanş maçımız var, bizim için hayati bir maç. O maçı geçtikten sonra final oynayacağız. Tekrar Türkiye Kupası’nı almak için bütün gayretimizi göstereceğiz.”

Çalımbay, ligde kalan maçları kazanmak istediğimizi vurgulayarak, “Ligde gidişatımız istediğimiz gibi değil. Kalan maçlarımızdan ikisini kazandığımız takdirde ligi çok iyi yerde bitireceğiz.” dedi.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Çalımbay, futbolculuk döneminde sadece kendisinin, antrenörlükte ise tüm oyuncuların sorumluluğunu taşıdığını belirterek, teknik direktörlüğün zor bir meslek olduğuna dikkati çekti.

Çalımbay, Demir Grup Sivasspor’umuzda 4. sezonunu geçirdiğini ve üç yıl üst üste Avrupa’ya götürdüğü takımına tarihinde de ilk kez Türkiye Kupası’nı kazandırdığını anlattı.

Sivaslı olmasından dolayı kırmızı-beyazlı ekipteki sorumluluğunun daha fazla olduğunu vurgulayan Çalımbay, “Onun için Sivasspor’u daha iyi yerlere getirmem gerekiyor. Bugüne kadar çok iyi yerlere getirdik, çok güzel şeyler yaptık.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.