Rıza Çalımbay: Öncelikli Hedefimiz Avrupa

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Öncelikli hedefimiz Avrupa çünkü ligden önce oraya başlayacağız. Bu maçlar bizim için lige hazırlık maçları gibi olacak. Bu maçları iyi bitirmemiz lazım.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Bolu kampında antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Çalımbay, ilk olarak yeni sezonun bütün takımlara hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Bolu’ya gelerek yeni sezona hazırlandığımızı söyleyen Çalımbay, “Ayın 19’una kadar buradayız ve 20’sinde İstanbul’a gideceğiz. 21’inde de UEFA Avrupa Konferans Ligi maçına gideceğiz. Bu süreye kadar kampımıza burada devam edeceğiz. Bazen 2, bazen 3 antrenman yapacağız.” diye konuştu.

– Oturmuş Bir Kadromuz Var

Transfer çalışmalarımızın devam ettiğini söyleyen Çalımbay, “Bunları gerçekleştirmek için bütün gayreti gösteriyoruz. İyi oyuncular almak zorundayız. Geçtiğimiz sezon çok şanssız zamanlar yaşadık özellikle Avrupa kupasında. Aynı şeyleri yaşamamak için alacağımız oyuncular çok önemli. 4-5 oyuncu almaya çalışıyoruz. Oturmuş bir kadromuz var. Sefa Yılmaz’ı ve Koray Altınay’ı aldık. Gayet iyi bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

– Bu Maçlar Bizim İçin Lige Hazırlık Maçları Gibi Olacak

UEFA Avrupa Konferans Ligi’ni çok önemsediğimizi söyleyen Çalımbay, “Tahminlerimize göre Moldova takımı çıkabilir. Zor maçlar oynayacağız çünkü onlar hazırlar şuan maç oynuyorlar. Öncelikli hedefimiz Avrupa çünkü ligden önce oraya başlayacağız. Bu maçlar bizim için lige hazırlık maçları gibi olacak. Bu maçları iyi bitirmemiz lazım.” diye konuştu.

– Bu Sene Lig Çok Zor Olacak

Geçtiğimiz sezonun en iyi takımlarından biri olduğumuzu söyleyen Çalımbay sözlerine şöyle devam etti:

“İkinci yarı yakaladığımız istikrar bizi çok iyi yerlere getirdi. Aynısı devam ettireceğiz tek hedefimiz bu. Yeni transferlerimizin bir an önce aramıza gelmesi bizim için çok avantajlı olacak. Bu sene lig çok zor olacak. Baktığımız zaman herkes iyi transferler yapmaya başladı. Çok dikkatli olmamız ve çok iyi hazırlanmamız gerekiyor.”

– Futbol Taraftarsız Olmaz

Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu karar gereği 2021-2022 sezonunda oynanacak profesyonel müsabakalarda, stadyum kapasitelerinin yüzde 50’si oranında seyirci alınmasını da değerlendiren Çalımbay, futbolun taraftarsız olmadığını söyledi.

Seyircisiz maçların hazırlık maçı gibi geçtiğini söyleyen Çalımbay, “Hiçbir takımın avantajı yoktu. Deplasmanda da oynasan, iç sahada da oynasan aynı şekildeydi. Şimdi herkes kendi taraftarının varlığını hissedecek ve onların desteğini de alacak. Pandemi olmadan önce biz kendi sahamızda hiç mağlubiyet almadık. Onun için taraftar futbolun her şeyi. Taraftar olmadan maçların tadı tuzu kesinlikle olmuyor. Yüzde 50 ile başlıyoruz, ilerde daha da fazlalaşır.” dedi.

– Takımımız Yeni Yabancı Kuralına Hazır

Yeni yabancı futbolcu kuralını da değerlendiren Çalımbay, “Bizim takımımız buna hazır. En fazla yerli oyuncu oynatan takımların başındayız. Defansımızda 5 oyuncu varsa 4’ü yerli. Bizim bu yönden yana bir sıkıntımız yok. Tek sorun 14 yabancı oyuncu alıp, 6’sını kulübede oturtmak. Burada hata yapmamak ve çok dikkatli olunması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.