Rıza Çalımbay: Önümüzdeki Haftayı İyi Değerlendirmemiz Gerekiyor

Rıza Çalımbay, “Özellikle ikinci yarı hem ofans hem defansta güzel şeyler yaptık. Ben takımımdan memnunum. Önümüzdeki haftayı çok iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor.” dedi.

Süper Lig’de 23. haftada Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden golsüz beraberlikle ayrıldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmede bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, ikinci yarıda güzel işler yaptığımızı söyledi.

Çalımbay, karşılaşma öncesi fazla dinlenmeden şansı bulamadığımızı kaydeden Çalımbay, “Bugün iki devreli bir maç oynadık. İlk yarı istediğimiz çoğu şeyi yapamadık. Rakibimiz çok iyi şekilde kapattı bizi oynatmadı ama ikinci yarı hem oyuncu değişikliği olsun hem taktik değişikliğiyle çok iyi oynadık. Pozisyonlara da girdik ancak bunu skora yansıtamadık. Uzun süredir beri her maç gol yiyorduk. Galip de gelsek gol yiyorduk. Bugün gol yemedik. Bu da güzel bir şey. İyi de defans yaptık. Özellikle ikinci yarı hem ofans hem defansta güzel şeyler yaptık. Ben takımımdan memnunum. Takımımızda yorgunluk, bıkkınlık olabilir. Ama bu hemen hemen bütün takımlarda var. Önümüzdeki haftayı çok iyi şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Ankaragücü arkasından hemen kupa maçımızı oynadıktan sonra bir 10 günlük aramız var. Burada oyuncularımıza biraz izin vereceğiz. İnşallah hiç bir şey çıkmadan gelirler. Ondan sonra tekrar maçlarımıza başlayacağız. Biz iyi olacağız, iyi bir şekilde de bu seneyi bitireceğiz.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.