Rıza Çalımbay: Ortada Bir Maç Oldu

Rıza Çalımbay: “Ortada bir maç geçti. Hatayspor da kazanabilirdi, biz de kazanabilirdik. Ama oyun olarak kendi adımıza baktığımız zaman bu oyun bizi kurtarmaz. Bizim bu oyunun çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Süper Lig’in 7. haftasında deplasmanda oynadığımız ve 1-1 berabere kaldığımız Atakaş Hatayspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında 90 dakikanın ortada geçtiğini söyledi.

Maça çok iyi başladığımızı söyleyen Rıza Çalımbay, istediğimiz golü bulduğumuzu fakat çok kısa sürede de gol yediklerini belirtti.

Yediğimiz golün kendilerini çok üzdüğünü vurgulayan Çalımbay, “Çünkü maçtan önce konuştuğumuz şekilde, dikkat etmemiz gereken bir şekilde gelişti pozisyon. Maalesef öyle gol yedik. Ondan sonra ortada bir maç geçti, Hatayspor da kazanabilirdi, biz de kazanabilirdik. Güzel bir maç geçti. Ama oyun olarak kendi adımıza baktığımız zaman bu oyun bizi kurtarmaz. Bizim bu oyunun çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Sakat oyuncularımız var, hazır olmayan oyuncularımız var, sakat sakat oynayan var. Şu an sıkıntılı bir durumdayız bu konulardan dolayı ama perşembe günü Karabağ maçı, arkasından iki gün sonra Galatasaray maçı var. Hep böyle sıkı maçlar oynuyoruz. Tek düşüncemiz bu iki maçı güzel bir şekilde bitirip, o 15 günlük arayı iyi bir şekilde değerlendirip, sakat arkadaşlarımız da geldikten sonra hem ligde hem de Avrupa’da çok daha başarılı olacağız” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.