Rıza Çalımbay: Pozisyonlar Bulduk Ama Değerlendiremedik

Rıza Çalımbay, “Maça iyi başladık ve 11 kişi iyi pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. 10 kişi kaldıktan sonra baskı yemek normal. Kontratak yakaladık ama son pasları değerlendiremedik.” dedi.

Süper Lig’de 27. haftada Çaykur Rizespor’a konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden golsüz beraberlikle ayrıldı. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmede bulunan Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay,

Çalımbay, iki takım açısından önemli maç olduğuna işaret ederek, “Maça iyi başladık ve 11 kişi iyi pozisyon bulduk ama değerlendiremedik. 10 kişi kaldıktan sonra baskı yemek normal. İkinci yarı rakibi kendi sahamızda karşılayıp kontra yakalamak istedik. Kontratak yakaladık ama son pasları değerlendiremedik.” şeklinde konuştu.

Oyun disiplinini hiç bırakmadığımızı aktaran Çalımbay, “Takımım maçın başından sonuna kadar dört dörtlük oynadı. Takımın oyun disiplini mükemmeldi. Zor bir deplasman, puan ile dönmek avantaj. Bütün takımlar gibi sıkıntı yaşıyoruz. Sakat oyuncumuz fazla. Kısa sürede dönünce alternatif kadromuz ile iyi işler yapacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.