Rıza Çalımbay: Pozisyonları Değerlendiremedik

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Maça iyi başladık. Golü de bulduk. İlk yarıya baktığımızda, Fenerbahçe’ye pozisyon dahi vermedik. İkinci yarı pozisyonlar yakaladık ama maalesef bunları değerlendiremedik.” dedi.

Süper Lig’de 20. hafta maçında Fenerbahçe’yi konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-1 beraberlikle ayrıldı. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, son pasları iyi değerlendiremediğimizi söyledi.

Maça iyi başladığımızı kaydeden Çalımbay, “Golü de bulduk. İlk yarıya baktığımızda, Fenerbahçe’ye pozisyon dahi vermedik. Bizim bir iki pozisyonumuz vardı. Geçtiğimiz hafta da şanssız bir gol yemiştik böyle. İkinci yarı pozisyonlar yakaladık ama maalesef bunları değerlendiremedik. Bizim takımımızın en büyük sıkıntısı son paslarda. Kazandığımız topları iyi değerlendiremediğimiz için skoru arttıramadık. Bir iki net pozisyon geldi. Onları kullanamadık. Bu nedenle maçın berabere bitmesi gayet normal. Ama o pozisyonları değerlendirebilseydik belki de maçtan galibiyetle ayrılabilirdik. Neticede karşımızda ki Fenerbahçe. Çok tecrübeli bir takım. Bireysel oyuncuları çok iyi olan bir takım. İki takımda kazanmak için oynadı. Maalesef biz son paslarımızda başarılı olamadığımız için maç berabere bitti.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.