Rıza Çalımbay: Girdiğimiz Pozisyonları Değerlendirmemiz Lazımdı

Rıza Çalımbay, “Her türlü pozisyonu yakaladık. Ama maalesef atamadık. Ama aynı şekilde, aynı golleri yemek bizi üzüyor. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirmemiz lazımdı.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Spor Toto Süper Lig 2022-2023 Sezonu’nun 29. hafta maçında deplasmanda Bitexen Giresunspor’a 1-0 mağlup olduğumuz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Bugün bütün üstünlük bizdeydi. Özellikle de ikinci yarı. Her türlü pozisyonu yakaladık. Ama maalesef atamadık. Ama aynı şekilde, aynı golleri yemek bizi üzüyor. Sezon başından beri bireysel hatalar yapıyoruz ölü toplarda. Onlardan bir tanesinde de golü yedik. Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Maçın başından sonuna kadar kazanmak için elimizden gelen mücadeleyi gösterdik. Pozisyonlar da yakaladık. Onları da atamadık. Onun için hem böyle pozisyonları kaçırırsanız hem de aynı şekil gol yerseniz o zaman mağlubiyet gayet normaldir. Karşımızdaki takım 11 maçtır galibiyet alamamış. Mutlaka kazanması gereken bir maçtı. Tabii ki agresif olacaklardı. Girdiğimiz pozisyonları değerlendirmemiz lazımdı.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.