Rıza Çalımbay: Puan Alacak Futbol Oynamadık

Rıza Çalımbay, “Bana göre iyi bir futbol yoktu. Penaltı olmasaydı bu maç büyük ihtimalle berabere bitecek bir maçtı. Bugün puan alacak futbol oynayamadık. Böyle oynayınca puan kaybedersiniz. Bu maç artık geçti. Bunlara daha dikkatli şekilde bakmamız gerekiyor.” dedi.

Spor Toto Süper Lig’in 26. haftasında Karagümrük ile deplasmanda karşı karşıya gelen ve sahadan 1-0’lık mağlubiyetle ayrılan Demir Grup Sivasspor’umuzda Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

İyi bir maç olmadığını söyleyerek sözlerine başlayan Çalımbay, “Hem bizim hem de rakip açısından değişik bir maç oldu. Bana göre iyi bir futbol yoktu. Penaltı olmasaydı bu maç büyük ihtimalle berabere bitecek bir maçtı. Onların penaltısını verdi ama bana göre bizim penaltıyı es geçti. Maalesef çok genç hakemleri vermişler maça. Hele ki 4. hakem arkadaşla, çizgiyi azıcık geçince çok büyük sorun yaşadık. Bugün puan alacak futbol oynayamadık. Böyle oynayınca puan kaybedersiniz. Bu maç artık geçti. Bunlara daha dikkatli şekilde bakmamız gerekiyor. Bundan sonraki maçların telafisi yok. Buna göre hareket edeceğiz. Oyuncu arkadaşlarda beklediğimiz istek ve arzuyu göremedik” dedi.

Haftaya oynanacak olan Beşiktaş maçının yanı sıra bu sezonki hedefimiz hakkında da soruları cevaplayan Çalımbay, “Biz bir Anadolu takımıyız. Mutlaka eksiklerimiz oluyor. Belli bir bütçeniz olmayınca transfer yapma şansınız da olmuyor. İstediğiniz oyuncuyu alamıyorsunuz, paranın yettiği oyuncuyu alıyorsunuz. Belki bir iki transferimiz olsaydı daha farklı olurdu. Benim 3. senem Sivas’ta. Üst üste Avrupa’ya giden farklı bir Anadolu takımı son dönemde olmadı. Bizim yine hedefimiz belli, Avrupa’da mücadele etmek. Kalan maçlarımız kritik ve telafisi olmayan maçlar. Beşiktaş bence ligin en iyi kadrosuna sahip takımı. Dikkatli oynamamız gerekiyor. Tek avantajımız sahamızda oynayacak olmamız. Zor bir maç olacak Beşiktaş maçı. Ancak maçların telafisi yok. Aynı zamanda kupada da Karagümrük ile karşılaşacağız. Bu maçın rövanşı gibi olacak. 2 maçı da iyi şekilde tamamlamak istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.