Rıza Çalımbay: Şansız Bir Mağlubiyet Aldık

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, UEFA Avrupa Ligi I Grubu’ndaki Maccabi Tel-Aviv maçında, iyi oynamamıza rağmen şanssız bir mağlubiyet aldıklarını belirtti.

Çalımbay, Maccabi Tel-Aviv’e 2-1 mağlup olduğumuz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, karşılaşmanın başından sonuna kadar çok iyi oynadığımızı söyledi.

Penaltı pozisyonuna kadar oyunun hakimi olduğumuzu kaydeden Çalımbay, “Maça çıkarken elimizde tek stoper, tek sağ bek, tek sol bek vardı. Rakip takımın 11-12 yedeği varken bizim 5 yedeğimiz vardı. Çok sıkıntılı bir durumda maça çıktık ama arkadaşlarım gerçekten mükemmel oynadılar. Maçın başından sonuna kadar özellikle de ilk yarı gerçekten mükemmel oynadık, rakibe pozisyon dahi vermedik. Ancak şanssızlık yaşadık penaltı ve kırmızı kart oyunun kaderini belirledi. Bu grupta şansımız bitmedi, yolumuza yine devam edeceğiz. İnşallah sakatlarımız da geldiğinde daha alternatifli kadromuz olacak. UEFA maçlarına alışmış olacağız. Kalan maçlarımızı kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bugün takımımla gurur duydum, hepsini tebrik ettim. Maccabi Tel-Aviv’i deplasmanda yenebilecek güçteyiz.” şeklinde konuştu.

Avrupa kupalarında gidebileceğimiz yere kadar gideceğimizi belirten Çalımbay, pes etmeyeceğimizi kaydetti.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.