Rıza Çalımbay: Sivas’taki Maç Bambaşka Olacak

Rıza Çalımbay, “Rövanş maçı burada ki gibi olmayacak. Kolay kolay da elenmeyeceğiz. Daha değişik, daha güzel maç olacak. Maçın ikinci yarısını Sivas’ta bambaşka şekilde görecekseniz. Her türlü riske de gireceğiz. Onları da saygı ve sevgiyle karşılayacağız. İnşallah turu geçen takım da biz olacağız.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında deplasmanda Malmö’ye 3-1 mağlup oldu.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede rövanşta bambaşka bir Demir Grup Sivasspor’un olacağını söyledi.

Güzel bir maç olduğunu söyleyen Çalımbay, “Taraftarlarıyla bütünleştiler ve baskı yedik. Baskıyı kaldırmamız gerekiyordu ancak kaldıramadık. Özellikle maçın başlarında sıkıntı yaşadık ancak sonrasında golümüzü de bulduk. Sonrasında yediğimiz gol bizim için sıkıntı oldu. Yediğimiz 3. golden sonra güzel de oynamaya başladık. Son vuruşları değerlendiremedik. Maçın ilk yarısı bitti, ikinci yarısı da Türkiye’de oynanacak. Biz Türk teknik direktörler misafir takımın teknik direktörünün yanına gideriz ve başarılar dileriz. Hiçbir arkadaşımız gelip bize başarı dilemedi. Sağ olsunlar teşekkür ederiz. Onlar Sivas’a geldiklerinde başarılar dileyeceğiz, hoş geldiniz diyeceğiz. Maç burada ki gibi olmayacak. Kolay kolay da elenmeyeceğiz. Daha değişik, daha güzel maç olacak. Bizim çok eksiğimiz var. Yapacağımız transferler var. Bu maç bitti demiyorum. Maçın ikinci yarısını Sivas’ta bambaşka şekilde görecekseniz. Her türlü riske de gireceğiz. Onları da saygı ve sevgiyle karşılayacağız. İnşallah turu geçen takım da biz olacağız.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.