Rıza Çalımbay: Son Paslarda Dikkat Edemedik

Rıza Çalımbay, “Maçı kazanmak için ne gerekiyorsa çoğu şeyi yaptık. Maalesef bugün son paslarımıza dikkat edemediğimiz için maçı mağlubiyetle bitirdik” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final maçında Fraport TAV Antalyaspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor’umuz, rakibine 1-0 mağlup olarak çeyrek finalde kupaya veda etti. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede mağlubiyeti hak etmediğini söyledi.

Mağlubiyeti hak edecek bir oyun oynamadığımızı kaydeden Çalımbay, “Hiç beklemediğimiz bir anda penaltı pozisyonu oldu. İlk yarı ortada, zaman zaman da bizim üstünlüğümüzle geçti. İkinci yarı da tamamen bizim üstünlüğümüz vardı. Sonra bir penaltı oldu. Nasıl olduğunu da bilemiyoruz. Doğru mu yanlış mı? Kalabalıktan dolayı göremedik. Ondan sonra her türlü riski göze aldık. Özellikle son 20 dakika gerçekten iyi oynadık. Kanatlardan, ortadan her yerden geldik. Maalesef son vuruşları yapamadık. Bir tane vurduk çok iyi o da direkten döndü üzgünüz. Böyle bir oyunun karşılığı bu olmaması gerekiyordu. Yapacak bir şey yok. Artık önümüzde kocaman bir lig bizi bekliyor. Zaten oyuncularımız çok büyük süreçten geçiyorlar. Çok maç oynadık. Başakşehir ile biz 30’un üzerinde maç oynadık. Maçı kazanmak için ne gerekiyorsa çoğu şeyi yaptık. Maalesef bugün son paslarımıza dikkat edemediğimiz için maçı mağlubiyetle bitirdik” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.