Rıza Çalımbay: Son Paslarda İstediğimizi Yapamadık

Rıza Çalımbay, “Hem ilk yarı olsun hem de ikinci yarı olsun, maalesef son paslarda istediğimizi yapamadık. Bütün riskleri göze aldık, pozisyonlar bulduk ama gol atamadık.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz, Süper Lig’in 29. hafta maçında sahamızda Hes Kablo Kayserispor’a 2-0 mağlup oldu.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, mağlubiyetten dolayı üzgün olduğumuzu söyledi.

Maça iyi başladığımızı söyleyen Çalımbay, “Penaltıdan öce direkten dönen bir topumuz vardı. Ardından penaltıyı kaçırdık. Onları atabilseydik veya penaltıyı iyi bir şekilde kullanabilseydik bu maç çok daha farklı olabilirdi. İlk yarıda beklemediğimiz bir gol yedik. Sonra ikinci yarı toparlandık ve üstün oynadık. Ataklar da geliştirdik. Hem ilk yarı olsun hem de ikinci yarı olsun, maalesef son paslarda istediğimizi yapamadık. Bütün riskleri göze aldık, pozisyonlar bulduk ama gol atamadık.” dedi.

Mert Hakan Yandaş’ın penaltıyı kaçırmasına üzüldüğünü söyleyen Çalımbay, “Penaltıyı kaçırdıktan sonra da aşırı şekilde üzüldü ve oyundan koptu biraz. Her futbolcunun da her takımın da başına geliyor bu tür olaylar. Bu mağlubiyetten ders çıkarmak gerekiyor. 5 tane maçımız var. Bu maçta yaptığımız hatalardan ders çıkarırsak inşallah 5 maçı da çok iyi şekilde bitireceğiz. Bizim kadromuza baktığımız zaman gerçekten çok iyi istikrar çizdik. İnşallah bundan sonrada kalan 5 maçı da iyi şekilde bitirip bu seneki ligi tamamlamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.