Rıza Çalımbay: Son Vuruşları, Son Pasları Yapamadık

Rıza Çalımbay, “Rakip 10 kişi kalınca bütün üstünlük bizde oldu. İstatistiklere baktık. Her şeyde üstünsün, her türlü pozisyona girdin. Bir sürü şey yaptık. Oyuncular kötü de oynamadı ama maalesef son vuruşları, son pasları yapamadık.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Atakaş Hatayspor’a 2-1 mağlup olduğumuz maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, şansız bir maç oynadığımızı söyledi.

Tek kale maç oynadığımızı söyleyen Çalımbay,  “Özellikle ikinci yarıda maça her zaman ki gibi erken gol yiyerek başladık. Bu maçta da erken gol yedik. Ondan sonra da 2-0’ı bir an önce halletmemiz gerekiyordu, golümüzün birini bulduk. Ondan sonra rakip 10 kişi kalınca bütün üstünlük bizde oldu. İstatistiklere baktık. Her şeyde üstünsün, her türlü pozisyona girdin. Bir sürü şey yaptık. Oyuncular kötü de oynamadı ama maalesef son vuruşları, son pasları yapamadık. Hakikaten biraz o yünde biraz sıkıntı yaşadık. Her kanattan geldik ama kalecileri bugün çok iyiydi, çok çok iyi toplar çıkarttı. Bir sürü pozisyonumuz var. 19-20 tane şutumuz var. Bekli de bu 5 maça bedel bir şut. Maalesef son vuruşları değerlendiremedik. İkinci yarı Hatayspor oynamadı, oynamak da istemedi. Sadece uzun vuruşlar yaptılar.” diye konuştu.

Yediğimiz 2. golde daha dikkatli ve uyanık olmamız gerektiğini söyleyen Çalımbay, “Oyuncularımızın biraz uyanık olması lazım. Aaron Appindangoye ayakkabını değiştirirken gol yedik. Adam ayakkabısını bağlasın diye bağırıyoruz ama beklemediler. O arada pozisyon gelişti, Aaron olmayınca eksik olmadığı için maalesef ikinci golü yedik. Burada çıkıp birinin bekleyin demesi gerekiyordu. Bugün bir şansızlıktı yaşadık. Bu kadar pozisyona girip de kaçırmak çok üzücü bir şey. Son pasları maalesef değerlendiremedik.” dedi.

Çalımbay sözlerini şöyle tamamladı:

“Ben buraya geldiğinden beri yaptığım işler belli. Her şeyi beraber yaptık. Yeni gelen oyuncularımız yavaş yavaş ısınıyor, takıma alışmaya çalışıyorlar. Önceki sezonlarda da bu tür şeyleri yaşadık. Bundan sonra daha farklı şeyler yapabiliriz. Bir an önce de olması gerekiyor. 2 gün sonra çok önemli bir maçımız var Ballkani ile. Bu maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor. Bundan önceki maçlarımızda da pozisyonlar bulduk ama atamadık ama bu böyle böyle son bulacaktır. Onun için de elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.