Rıza Çalımbay: Sorumluluğumuz Çok Fazla

Rıza Çalımbay, “Uzun bir süreden sonra Avrupa kupalarına tekrar katılıyoruz. Bu bizim için çok önemli. Türkiye için de çok çok önemli. Bu bizi daha da çok hırslandırıyor.  Çok istekli oluyoruz. Türkiye’ye puan kazandırmak istiyoruz. Onun için sorumluluğumuz fazla.” dedi.

4. haftayı BAY geçiren ve Süper Lig’in 5. haftasında ise deplasmanda Hes Kablo Kayserispor’a konuk olacak olan Demir Grup Sivasspor’umuz, bu maçın hazırlıklarına devam ediyor. Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, bugün öğlen saatlerinde gerçekleştirdiğimiz antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu.

– Sorumluluğumuz Çok Fazla

Çalımbay, UEFA Avrupa Ligi’nde çekilen kurayı değerlendirerek, “Her şeyden önce hayırlı olsun. Uzun bir süreden sonra Avrupa kupalarına tekrar katılıyoruz. Bu bizim için çok önemli. Türkiye için de çok çok önemli. Bu bizi daha da çok hırslandırıyor.  Çok istekli oluyoruz. Türkiye’ye puan kazandırmak istiyoruz. Onun için sorumluluğumuz fazla. Her şeyin bilincindeyiz. Tabii ki öbür gruplara baktığınız zaman kağıt üstünde iyi bir grup gibi gözüküyor ama öyle değil. Onların hepsi kariyerli takımlar. Hem kendi ülkelerinde olsun hem Avrupa’da olsun çok iyi şeyler yapmış takımlar. Biz hepsinin farkındayız. Tek gayemiz o gruptan çıkmak. Çıkmak için de tabi ki çok çalışıp çok iyi şekilde hazırlanmamız gerekiyor. Şimdi bir avantajımız oldu bizim bu hafta BAY. Arkadaşlarımıza izin de verdik. Milli takıma giden de var. Şu anda 3 kişi hariç takım olarak hazırız. Toplantı da yaptık.” dedi.

– Herkesin Alternatifi Olan Bir Takım Yaptık

Ligin 5. haftasında oynayacağımız Hes Kablo Kayserispor maçına hazırlandığımızı ifade eden Çalımbay, “Şimdi önce bizim şu andaki hazırlandığımız şey tek amacımız Hes Kablo Kayserispor maçı. Bu maçtan sonra zaten İspanya’ya Villarreal maçına gideceğiz. Oradaki maçı da iyi bir şekilde bitirmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Ben takımıza güveniyorum. Herkesin alternatifi olan bir takım yaptık ki hem kupa hem lig bunları bir arada götürmemiz gerekiyor. Perşembe günleri Avrupa kupa maçı oynayacağız. Pazar, pazartesi belki de lig maçlarımızı oynayacağız. İkisini de inşallah iyi bir şekilde götürmeye çalışacağız.” ifadesini kullandı.

– Taraftarımız Bizim İçin Çok Büyük Bir Güç

UEFA Avrupa Ligi maçlarının kolay geçmeyeceğini söyleyen Rıza Çalımbay, “O grup öyle kolay bir grup değil. Öbürlerine göre tabii ki biraz daha iyi bir grup. Bu da ancak sahada belli olur. Onun için de burada özellikle kendi sahamızda oynayacağımız zamanlar eğer bir de seyirci alınırsa o da bizim için çok büyük bir avantaj olacak. Çünkü biz burada kendi taraftarımızın olduğu zaman hiçbir mağlubiyet almadı. Taraftarımız bizim için çok büyük bir güç. Onun için o maçlarda daha önemli. Dediğim gibi bizim için hem Türkiye için hem Demir Grup Sivasspor için hem kendimiz için çok önemli maçlar oynayacağız Avrupa kupalarında. Bunun da bilincindeyiz. En iyisini de yapacağız. Bundan önce kendim olarak Denizlispor’da çok büyük başarılara imza attık. Fransa şampiyonunu yendik. Fransa kupa şampiyonunu ve arkasında Çeklerin şampiyonunu eledik. Bunları yapmış biz ekibiz biz.  Aynısını yapmak için ne gerekiyorsa hepsini tekrar yapmaya çalışacağız. Ben inanıyorum ki bütün Türkiye de bizimle beraber olacaktır. Çünkü biz hem kendimiz için hem de Türkiye için oynayacağız. Bu bizim için milli takım gibi oluyor. İnşallah alnımızın akıyla çıkacağız.” diye konuştu.

– Uyum Süreci Çok Önemli

10 Ekim’de deplasmanda Ankaragücü ile hazırlık maçı yapacağımızı söyleyen Çalımbay, “Zaten maç arıyorduk biz. Giresun’a teklif ettik. Tesislerde oynamak istemediler. Sahamız bakımdaydı. O yüzden Giresun ile olmadı. Sonraki Ankara’dan bir teklif geldi bize biz de onu kabul ettik. Haftaya cumartesi günü oynayacağız. Özellikle bireysel olarak eksiği olan arkadaşlarımız var, sonradan takıma katılan arkadaşlarımız. Bütün hepsini o maçta oynatacağız ki herkese ihtiyacımız var maç temposunu kazansınlar. Onlar açısından iyi olacak. Bizim yaptığımız transferlerin hepsi iyi transferler. İyi oyuncular, kariyerli oyuncular. Ama uyum süreci zor oldu. O yüzden uyum süreci çok çok önemli. Onu da bu arada inşallah aşacağız. Lige gelince de ligimizde halen transfer yapılıyor. O da herhalde yarından sonra o da oturacak. Milli maçtan sonra da gerçek lig bence başlayacak.” dedi.

– Her Şey Mükemmel Gittiği Bir Kulüp Burası

Transfer çalışmaları hakkında soru sorulması üzerine Çalımbay, “Kulübümüzün bir bütçemiz var. O bütçenin dışına her kulüp zaten çıkmaz. Maddi açıdan her zaman her yere örnek olmuştur Sivasspor kulübü. Futbolcusunu mağdur etmez. Oyuncusu maddi açıdan sıkıntı yaşıyorum derse doğru değildir o. Hiçbir zaman da sıkıntı yaşamaz. Gerçekten düzenli her şey mükemmel gittiği bir kulüp burası. Biz yapabileceğimiz kadar transferimizi yaptık. Bizim tek sıkıntımız şu anda Aaron. Aaron bize bir an önce gelirse o zaman her şeyimiz yüzde 100 tamam olacak. Tek şey biraz önce söylediğim gibi hem uyum süreci hem de bazı arkadaşları kapasitelerine getirmemiz gerekiyor. Halen beklediğimizin altında olan arkadaşlar var. Onlarla da konuştuk. Onları kendi kapasitelerine getirirsek bizim en büyük transferimiz onlar olacak zaten.” cevabını verdi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.