Rıza Çalımbay: Takım Halinde Oynamamız Gerekiyor

Rıza Çalımbay, “Trabzonspor’a karşı oynarken hem dikkatli hem konsantre hem de disiplinli olmamız gerekiyor. Herkes kapasitesinin üstüne çıkması gerekiyor. Takım halinde oynamamız gerekiyor. Bunları yaptığımız taktirde oradan da güzel bir şekilde ayrılacağımıza inanıyorum.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig ve UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde oynadığımız son 3 maçtan da galibiyetle ayrıldığımızı söyleyen Çalımbay, “En büyük hedefimiz Medipol Başakşehir maçıydı. Oradan mutlaka iyi bir şekilde ayrılmamız gerekiyordu. Hem iyi oynadık hem de güzel şeyler yaptık. Net bir galibiyet aldık. Daha sonra oynadığımız Ballkani maçını da mutlaka kazanmamız gerekiyordu ve onu da iyi bir şekilde bitirdik. Bu sene kendi sahamızda galibiyetimiz yoktu, beraberliklerimiz çoktu. Bitexen Giresunspor maçı çok önemliydi. Maçın başından sonuna kadar iyi oynadık, iyi pozisyonlara girdik. Rakibimiz bir ara bayağı yüklendi bize. Oyundan hiç kopmadık ve sonrasında attığımız gollerle de galip geldik. Kazanmamız gereken maçlardı.” şeklinde konuştu.

3 maçta da oyuna sonradan giren sporcularımızın çok iyi işler yaptığını söyleyen Çalımbay, “Takıma çok büyük katkıda bulundular, gol attılar. 3 maçı da takım halinde oynadık.” dedi.

Cumartesi günü deplasmanda oynayacağımız Trabzonspor maçından puan ya da puanlar almak istediğimizi söyleyen Çalımbay, “Kolay olmayacağını biliyoruz. Trabzonspor’a karşı oynarken hem dikkatli hem konsantre hem de disiplinli olmamız gerekiyor. Herkes kapasitesinin çok üstüne çıkması gerekiyor. Takım halinde oynamamız gerekiyor. Bunları yaptığımız taktirde oradan da güzel bir şekilde ayrılacağımıza inanıyorum. Takımıma güveniyorum. Git gide iyi oluyorlar. 4-5 maç sonra ligde ara olacak. Çok maç oynadık, yoruldu arkadaşlarımız. Onun için dinlenmeleri için belirli bir süre izin vereceğiz. Ardından da çalışmalarımıza başlayacağız. İlk yarıda şansız puan kayıpları yaşadık bunları telafi etmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.