Rıza Çalımbay: Takımıma Çok Güveniyorum

Rıza Çalımbay: “İyi bir takımımız var. Takımıma çok güveniyorum. Geçen seneden daha alternatifli bir takım kurduk ama uyum açısından zaman lazım.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, kulübümüzün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

İlk olarak ligde geçtiğimiz hafta evimizde oynadığımız ve 2-0 mağlup olduğumuz Alanyaspor maçını değerlendiren Çalımbay, ilk hafta maçlarının her zaman zor geçtiğini ve sürprizlere açık olduğunu söyledi.

– İyi Bir Takımımız Var

Alanyaspor karşısında istediğimiz gibi oynayamadığımızı söyleyen Çalımbay, “Zaman zaman da iyi oynadık. Pozisyonlarımız da vardı. Beklemediğimiz anda goller yedik. İkinci yarı toparlandık ve gayet iyi oynamaya başladık. Pozisyonlar da bulduk ancak atamadık. Ben takımıma inanıyorum. İyi bir takımımız var. İyi futbolculardan kurulu. Bize zaman lazım. Önümüzdeki 2 maçı çok iyi bitirirsek ve arayı da çok iyi değerlendirirsek istediğimiz duruma geleceğiz.” diye konuştu.

– Bundan Sonra Herkes Daha İyisini Yapacaktır

Ligde gelecek hafta deplasmanda oynayacağımız Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçını değerlendiren Çalımbay, Erzurum’a galibiyet için gideceğimizi söyledi.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un ilk maçını kazanarak moral kazandığını kaydeden Çalımbay, “Bizim de iyi bir duruma gelmemiz için puana çok ihtiyacımız var. Oradan iyi bir neticeyle dönmemiz gerekiyor. Arkadaşlarımız her şeyin farkında. 1 saat süren bir toplantı yaptık. Bundan sonra herkes daha iyisini yapacaktır. Ben takımıma çok güveniyorum. Geçen seneden daha alternatifli bir takım kurduk ama uyum açısından zaman lazım. O zaman dolana kadar da iyi gitmeye çalışacağız.” şeklinde konuştu.

– Fayçal Fajr Hazır Geldi

Çalımbay, yeni transferimiz Fayçal Fajr’ı değerlendirerek şunları söyledi:

“Bütün gayemiz kamp döneminde almaktı ama olmadı. Lig başladıktan sonra aramıza katıldı. Hazır durumda geldi. Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçına da onunla başlayabiliriz.”

Taraftarımıza da seslenen Çalımbay, “Onlar varken, bizim sahamızda hiç mağlubiyetimiz yoktu. Taraftar bizim için çok büyük güçtü. Alanyaspor maçında onlar olsa çok farklı olabilirdi. Taraftarlarımız sahamızda hiç mağlubiyetimizi görmedi. Onlar bizim için çok büyük güç. Biz hem ligde hem de Avrupa’da çok iyi bir Demir Grup Sivasspor’u izletmek istiyoruz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.