Rıza Çalımbay: Takımımıza İnanıyorum

Rıza Çalımbay, “Tek amacımız Alanyaspor maçını iyi bir şekilde bitirmek. Ben takımıma inanıyorum. Avrupa kupalarında da iyi şeyler yapmak istiyoruz. Direkt katılıyoruz bu da büyük bir avantaj.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, antrenman öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan Çalımbay, “Bütün takımlarımıza hayırlı uğurlu olsun yeni sezonumuz. Zor bir sezona giriyoruz. Türkiye’de ilk defa 21 takımla lig oynanacak. Çok zor geçecek. Biz bile 20 tane hafta içi maç oynayacağız, buna Avrupa kupaları da dahil. Ona göre kadro yapmak gerekiyor. Ona göre takımınızı çalıştırmanız gerekiyor. Ona göre maçlara konsantre etmeniz gerekiyor. Bence çok takımda bir ilk oldu. Hiçbirimiz beklemiyordu böyle bir şeyi. Mecburen buna ayak uydurmak zorunda kalacağız. Onun için de her türlü tedbirleri almak zorundayız.” diye konuştu.

– Mükemmel Bir Çalışma Ortamımız Oldu

Sezon öncesi kamp dönemini de değerlendiren Çalımbay, “Biz de bu sene çalışmalarımıza yine Bolu’da başladık. Mükemmel bir çalışma ortamımız oldu. Transfer olan arkadaşlarımız geldi. Ondan sonra da çok güzel bir turnuvaya girdik. O da bizim açımızdan çok iyi oldu. Hazırlık dönemi açısından mükemmel oldu ve yeni gelen arkadaşlarımızı bir nebze oynattık. Eski arkadaşlarımızı maç temposunu kazanmaları açısından da çok güzel bir hazırlık dönemi maçları oldu. Biz zaten o maçlarda skora fazla bakmadık. Önemli olan bizim orada maç temposunu kazanmaktı.” şeklinde konuştu.

– Alanyaspor Maçı Çok Önemli

Ligin ilk haftasında Alanyaspor ile oynayacağımız maçın çok önemli olduğunu söyleyen Çalımbay, “Şu anda bütün hazırlıklarımız Alanyaspor maçı ile ilgili. Tabi ki ilk maçlar çok zor olur. Ne Alanyaspor bizi tam tanıyor, ne biz Alanyaspor’u tam olarak tanıyoruz. Yepyeni bir kadroları var. Bir de taraftarsız olduğu için kendi sahandaki avantajı da kullanamıyorsun bütün takımlar için de geçerli bu. Tek amacımız Alanyaspor maçını iyi bir şekilde bitirmek. Ben takımıma inanıyorum. Avrupa kupalarında da iyi şeyler yapmak istiyoruz. Direkt katılıyoruz bu da büyük bir avantaj bizim için ama oraya tabii ki çok kuvvetli takımlar gelecek. Kuvvetli takımlarla oynayacağız. Bunun da farkındayız biz ama hemen hemen alternatifli bir kadromuz var. Özellikle geçen sezon ki kapasitemizin üzerine çıkmamız gerekiyor.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.