Rıza Çalımbay: Taraftarımız Yanımızda Olmalı

Rıza Çalımbay, “Bu takım Avrupa’da, Türkiye Kupası’nda ve ligde mücadele ediyor. Onun için de taraftarımızın mutlaka böyle bir takımı desteklemesi ve yanında olması gerekiyor. Biz çok şey vermeye çalışıyoruz taraftarımıza.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Gaziantep FK ile oynadığımız ve 2-1 galip geldiğimiz maçı değerlendiren Çalımbay, “Son oynadığımız maç belki de bu sene en iyi oynadığımız futboldan bir tanesiydi. Gerçekten çok iyi oynadık. Maçın başından sonuna kadar çok güzel pozisyonlar yakaladık. Son paslarımıza biraz daha dikkat edebilseydik daha rahat bir şekilde oradan ayrılabilirdik. Bizim için maç çok önemliydi. Hak ettiğimiz bir galibiyet oldu. Bu iyi bir galibiyet ama önümüzde daha çok engel var.” dedi.

– Oynayacağımız Maçların Telafisi Yok

Ligin 21. haftasında cumartesi günü sahamızda oynayacağımız Adana Demirspor maçı öncesi taraftarımıza seslenen Çalımbay şunları kaydetti;

“Adana Demirspor’un da kadrosu gayet iyi. Kuvvetli bir takım. Buradaki en önemli şey taraftar. Bu maçta özelikle taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Mutlaka maça gelmeleri gerekiyor. Bundan önceki maçlarımızda taraftar desteği maalesef çok az oldu. Taraftarımıza ihtiyacımız var. Bu takım Avrupa’da, Türkiye Kupası’nda ve ligde mücadele ediyor. Onun için de taraftarımızın mutlaka böyle bir takımı desteklemesi ve yanında olması gerekiyor. Biz çok şey vermeye çalışıyoruz taraftarımıza. Dediğimiz gibi hem ligde başarılı olmaya çalışıyoruz hem Türkiye Kupası’nı tekrar almak için bütün gayretimizi gösteriyoruz ve de hem ülke için hem Demir Grup Sivasspor için hem taraftar için. Mart ayında Avrupa kupa maçımız var. Bu kadar hedef varken taraftarsız kalırsak o bizi çok üzer. Onun için de bir başarı yakalayacaksak onlarla birlikte yakalayacağız. Onların da tribünlerde olmalarını çok istiyoruz.”

– Kolay Kazanacağız Diye Bir Şey Yok

Bir gazetecinin, “Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Gaziantep FK ile eşleştiniz. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusuna Çalımbay, “Gaziantep bizi tanıyor biz Gaziantep’i artık iyi tanıyoruz. Daha yeni oynadığımız bir takım ama yendik diye kupa maçını da öyle kolay kazanacağız diye bir şey yok. Kendi sahamızda oynayacağız. Hafta arası oynanırsa eğer taraftar da gelmezse o zaman sıkıntılı bir maç yaşarız. Onun için onu da taraftarlarımızla birlikte yapacağız. Antep’in iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Gerçekten iyi oyuculara sahipler. Oynadığımızda da gördük. Çok dikkatli olacağız. İşimize bakacağız.” yanıtını verdi.

 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.