Rıza Çalımbay: Taraftarımızla Kaldığımız Yerden Devam Edeceğiz

Rıza Çalımbay, “Taraftarımızla kaldığımız yerden devam edeceğiz. Çünkü taraftarımızla beraberken pandemiden önce kendi sahamızda hiç mağlubiyetimiz yoktu. Şimdi ona devam edeceğiz. Perşembe günü taraftarlarımız ne kadar çok fazla gelirlerse çok mutlu olacağız.” dedi.

Demir Grup Sivasspor’umuz UEFA Konferans Ligi 2’nci ön eleme maçının rövanş karşılaşmasında sahamızda oynayacağı Petrocub maçının hazırlıklarına 2 günlük iznin ardından başladı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, Bolu kampının çok güzel geçtiğini belirterek, “Yeni transfer olan arkadaşlarımızın da çoğu maçtan önce kampa geldi. Takımla beraber çalıştılar. Güzel bir kamptan sonra Petrocub maçına çıktık. Zaman zaman çok iyi oynadığımız bir maçtı. Rakibin kolay bir rakip olmadığını biliyoruz. İyi oynadık, iyi şeyler de yaptık. Son paslarda biraz daha dikkatli olsaydık daha iyi bitirebilirdik. Deplasmanda alınan 1-0’lık galibiyet önemli. Şimdi kendi sahamızda rövanş maçı oynayacağız, taraftarlarımız da gelecek inşallah. Onların desteğiyle buradaki maçı çok iyi şekilde bitirmek için çalışacağız. Takımımızın hepsi yüzde yüz hazır değil. Hazır olmayan arkadaşlarımız da var. Onları da bu kısa süre içerisinde hazır duruma getireceğiz.” diye konuştu.

Turu geçmemiz halinde güçlü bir takımla oynayacağımızı belirten Çalımbay, “Tekrar bir maç daha oynayacağız onu da bitirdiğimiz takdirde daha güçlü bir takımla oynayacağız. Hem Gürcistan takımı olsun hem de Belarus takımı olsun iyi takımlar. Onların maçlarını da seyrettik. Onun için bu süreçte eksiği olan arkadaşlarımız eksiklerini gidereceklerdir. Yüzde yüz konsantreyiz. En önemli şeylerden bir tanesi bu maçlar hem ülke puanı, hem taraftarımız hem de kulübümüz için çok önemli. Bunun hepsinin farkındayız. Buradaki maçımızı taraftarımızın desteğiyle kesinlikle iyi bir şekilde bitireceğiz.” dedi.

Geçtiğimiz sezon Avrupa maçlarında sıkıntı yaşadığımızı kaydeden Çalımbay, “O sıkıntılar olmasaydı ülkemize daha fazla puan kazandırırdık. Bu sene inşallah telafi etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bizim hedeflerimizden bir tanesi Avrupa kupalarında gitmek. Taraftarımızla kaldığımız yerden devam edeceğiz. Çünkü taraftarımızla beraberken pandemiden önce kendi sahamızda hiç mağlubiyetimiz yoktu. Şimdi ona devam edeceğiz. Taraftarımızın desteği mükemmeldi. Özlemden dolayı uzun bir süre oldu. Perşembe günü taraftarlarımız ne kadar çok fazla gelirlerse çok mutlu olacağız.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.