Rıza Çalımbay: Taraftarlarımıza Armağan Ediyoruz

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Güzel bir galibiyet aldık. Taraftarlarımız, futbolcularımız ve bizim kulübe hakikaten bütünleştik. Hem onların desteği hem de arkadaşlarımızın mücadelesi birleşince galibiyet geldi. Bunu taraftarımıza armağan ediyoruz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Dinamo Batum ile 1-1 berabere kalarak Play-Off turuna yükseldiğimiz mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, maçın beklediğimiz gibi geçtiğini söyledi.

 Rakip takımı çok iyi bildiğimizi söyleyen Çalımbay, “Özellikle deplasmanda çok iyi oynayan ve çok iyi kontratak yapan ve de etkili sonuçlar alan bir takımdı. Öylede oldu. Biz girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik veya şanssızlıklar yaşadık. Gol yedik ama golden sonra kesinlikle oyunu bırakmadık. Golü yedikten sonra tamamen oyunda etkili olduk ve her yerden ataklar yaparak iyi pozisyonlar yakaladık. Oyundan kopmadığımız ve mağlubiyeti kabullenmediğimiz için oyun sistemimizi değiştirerek ataklara devam ettik. Sonradan oyuna katılan arkadaşlarımız çok etkili oldu. Gerçekten maçı kazandıran arkadaşlar oldular. İlk 11’de olan arkadaşlar kadar kulübede olan arkadaşlarda çok çok önemli. O arkadaşlar bize maç kazandırır maç kaybettirir. İstekli şekilde maça girdiklerinde maç kazandırır ama isteksiz şekilde maça girdiklerinde maç kaybettirirler. Güzel bir galibiyet aldık. Taraftarlarımız, futbolcularımız ve bizim kulübe hakikaten bütünleştik. Hem onların desteği hem de arkadaşlarımızın mücadelesi birleşince galibiyet geldi. Bunu taraftarımıza armağan ediyoruz.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.