Rıza Çalımbay: Tarihi Maçı Hep Birlikte Değerlendirmemiz Gerekiyor

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, “Belediye başkanımızın yaptığı destek çok güzel bir şey. Konvoy halinde maça gitmek harika olacak. Sivas için tarihi bir gün. Bunu hep birlikte değerlendirmemiz gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

Ligde geçtiğimiz hafta deplasmanda Çaykur Rizespor’u 2-1 yendiğimiz maçı değerlendiren Çalımbay, maça çok iyi konsantre olduğumuzu söyledi.

Maçta çok iyi oynadığımızı kaydeden Çalımbay, “Final oynayacağımız maç için ölçü olacak bir maç değildi ve oyun olarak çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Güzel bir lig maçı oldu. Takımımızın oyun disiplini gayet güzeldi. İyi bir galibiyetle döndük.” diye konuştu.

Yukatel Kayserispor ile hem ligde hem de kupada üst üste 2 maça çıkacağımızın hatırlatılması üzerine Çalımbay, şunları söyledi:

“Tam kadro çıkmayacağız bu maça. Korumamız gereken arkadaşlarımız var, maç oynayıp dinlenmesi gereken arkadaşlarımız var. Aklımız kupa maçında ama evimizde oynayacağımız lig maçını kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız.”

– Belediye Başkanımızın Yaptığı Şey Çok Güzel Bir Şey

Ziraat Türkiye Kupası final maçına biletini alan taraftarlarımızın Sivas Belediyesi tarafından maça götürüleceğinin hatırlatılması üzerine Çalımbay, “İlimizden ayrılan Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Aytemiz Alanyaspor maçında mükemmel bir taraftar sağladılar. İstanbul’da Sivaslı çok. Onların da desteği bizim için çok çok önemli. Belediye başkanımızın da yaptığı destek çok güzel bir şey. Konvoy halinde maça gitmek harika bir şey olacak. Sivas için tarihi bir gün. Bunu hep birlikte değerlendirmemiz gerekiyor. Taraftar benim için her zaman birinci adamdır.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.