Rıza Çalımbay: Tek Düşüncemiz Galibiyetti

Rıza Çalımbay, “Bugün tek düşüncemiz buradan 3 puanla ayrılmaktı. Ona göre mücadele ettik. Maçın ilk yarısına baktığınızda hakikaten çok güzel pozisyonlar yakaladık. İkinci yarı başladığında yine biz oyundan kopmadık, mücadeleye devam ettik. En sonunda çok güzel bir gol bulduk.” dedi.

Süper Lig’in 6. hafta maçında deplasmanda Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’a konuk olan Demir Grup Sivasspor’umuz, mücadeleden 1-0 galip ayrıldı.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, mücadele öncesi galibiyetten başka bir şey düşünmediğimizi belirterek, “Bugün tek düşüncemiz buradan 3 puanla ayrılmaktı. Ona göre mücadele ettik. Maçın ilk yarısına baktığınızda hakikaten çok güzel pozisyonlar yakaladık, kontrataklarla ve hepsinde maalesef son paslarımıza dikkat edemediğimiz için de o pozisyonları kaçırdık. İkinci yarı başladığında yine biz oyundan kopmadık, mücadeleye devam ettik. En sonunda çok güzel bir gol bulduk. Bizim üzerimizde bir stres vardı, 5 maçlık bir gerginlik vardı. Onu atmamız gerekiyordu. Onu attık, şimdi bundan sonra daha rahat, daha kendine güvenli maçlar oynayacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Güzel bir maç çıkardığımızı kaydeden Çalımbay, “Gerçekten güzel bir lig maçı oldu, çok güzel mücadele oldu. İki takım da kazanmak için oynadı. Kimse beraberliği düşünmedi. Maça gelenler için zevkli, güzel bir maç oldu. Biz kazandığımız için mutluyuz. Bizim için bu çok önemliydi, dönüm maçıydı. Bundan sonra daha dikkatli oynayacağız. Çünkü biz bundan önce hem Avrupa kupaları oynadık, hem lig oynadık. Şimdi önümüzde Karagümrük maçı var, arkasından Beşiktaş maçı var ve arkasından da ara var. Bütün amacımız geçen sezonki gibi yine Avrupa kupalarına katılmak. Onu da yapmak için ne gerekiyorsa yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.