Rıza Çalımbay: Tek Hedefimiz Antalyaspor Maçı

Rıza Çalımbay, “Antalya’da bizi zor maç bekliyor. Bunun farkındayız. Trabzonspor galibiyeti ile yaşamayacağız onu unuttuk. Bizim tek hedefimiz Antalyaspor maçı.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Spor Toto Süper Lig’de geçtiğimiz hafta sahamızda Trabzonspor’u 4-1 yendiğimiz maçı değerlendiren Çalımbay, oyun disiplinimizi hiç bozmadan maça başladığımızı söyledi.

Karşılaşmada hiçbir zaman geriye çekilmediğimizi kaydeden Çalımbay, “Gol atmak için ne gerekiyorsa yaptık ve galibiyet için oynadık. Bizim hedefimiz oydu. Maçın başından sonuna kadar çok iyi oyun oynadık. Çok pozisyon yakaladık ve kaçırdıklarımız oldu. Hak ettiğimiz güzel bir galibiyet aldık. Trabzonspor 10 kişi kalınca daha da avantaj yakaladık. Bazen 10 kişi takıma karşı oynamak çok zordur ama biz nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadık. Hak ettiğimiz güzel bir galibiyet aldık.” diye konuştu.

– Trabzonspor Galibiyet İle Yaşamayacağız Onu Unuttuk

Ligde pazartesi günü deplasmanda karşılaşacağımız Fraport TAV Antalyaspor maçını da değerlendiren Çalımbay, “Antalyaspor iyi bir takım. Bana göre ligde zayıf bir takım yok. Antalya’da bizi zor maç bekliyor. Bunun farkındayız. Biz Trabzonspor galibiyeti ile yaşamayacağız onu unuttuk. Bizim tek hedefimiz Antalyaspor maçı. Orda da oyunumuzun çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Herkesin temposunun ve kapasitesinin üstüne çıkması gerekiyor ki oradan iyi bir şekilde dönelim. Ligde iyi bir duruma geldikten sonra hedefimiz Türkiye Kupası. Fenerbahçe ile peş peşe 3 tane maç oynayacağız. O maçlar da bizim için çok önemli.” ifadelerini kullandı.

– Taraftar Çok Önemli

Ligde geride kalan haftalarda taraftarımıza çok ihtiyaç duyacağımızın altını çizen Çalımbay, şunları söyledi:

“Kendi sahamızda oynayacağımız maçların hepsi kritik maçlar. Biz Türkiye Kupası’nı kazanırken, Avrupa kupalarına giderken hepsinde taraftarımızla birlikteydik. Onların desteği ile çok güzel şeyler gerçekleştirdik. Taraftar çok önemli. Sezon sonuna kadar takımımızın yanında olmaları gerekiyor.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.