Rıza Çalımbay: Telafisi Olmayan Maçlar Oynayacağız

Rıza Çalımbay, “Artık telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Hepsinin bilincindeyiz. Sakat arkadaşlarımız vardı, aranın bize bir faydası sakat arkadaşlarımızın gelmesi oldu. Onun dışında bize çok zararı oldu. Tabii ki ne olursa olsun maçlarımızı çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize açıklamada bulundu.

Ülkemizde 6 Şubat’ta gerçekleşen depremlerden sonra futbolda her şeyin kötü gittiğini söyleyen Çalımbay, “Sürekli aralar, başka şeyler ve tartışmalar oldu. Hâlâ devam ediyor tartışmalar ve bu bütün takımları bozuyor. Biz çok iyi bir dönem yakalamıştık, çok iyi gidiyorduk. Bir anda 20 günlük araya girdik. Sonra devam ettik ondan sonra bir daha ara verildi. Hazırlık maçı oynayamadık. Kendi aramızda maç yapabildik. Onun için de tabii ki istediğimiz seviyeye gelemiyoruz. Çok iyi bir durumdan aşağı doğru düşüyoruz ve maç eksiğimiz oluyor. Bizim her şeyden önce hazırlık maçı yapmamız lazım. Antalya’ya belki gitmemiz gerekirdi bir hafta on gün. Orada takımlar da vardı. Bu bizim için çok büyük bir dezavantaj oluyor. Şimdi ne olursa olsun kendimizi toparlamamız gerekiyor. Artık telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Hepsinin bilincindeyiz. Sakat arkadaşlarımız vardı, aranın bize bir faydası sakat arkadaşlarımızın gelmesi oldu. Onun dışında bize çok zararı oldu. Tabii ki ne olursa olsun maçlarımızı çok iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

– Takıma Çok Büyük Bir Destek Vermemiz Gerekiyor

Spor Toto Süper Lig’de pazar günü sahamızda oynayacağımız Medipol Başakşehir’in iyi bir takım olduğunu söyleyen Çalımbay, “Çok dikkatli oynamamız gerekiyor. Bizim puan ve puanlara ihtiyacımız var. Hem kendi sahamızda olsun hem de deplasmanda. Bugüne kadar da çok iyi şeyler yaptık. Bunu sonuna kadar devam ettirmek için ne gerekirse yapacağız. Buradaki en önemli şeylerden bir tanesi de taraftar. Onların desteği kesinlikle çok önemli. Hem yönetim olsun hem taraftar olsun hem bizler olsun takıma çok büyük bir destek vermemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

– Ankaragücü Maçı Çok İyi Oynadığımız Bir Maçtı

Bu sene ligin karmakarışık olduğunu kaydeden Çalımbay şunları söyledi:

“Neyin ne olacağı belli olmayan bir lig oldu. Bizim amacımız buradan çok iyi şekilde çıkmak. Avrupa ve ligi beraber oynadığımız için bayağı bir sıkıntı yaşadık. En son oynadığımız Ankaragücü maçı çok iyi oynadığımız bir maçtı. Bayağı bir farklı bitirebileceğimiz bir maç oldu. Güzel de oynadık iyi de bir skor aldık mutluyuz.”

– Üzücü Günler Yaşadık

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde eşleştiğimiz Gaziantep FK’nın deprem nedeniyle ligden çekilmesiyle yarı finale yükseldiğimizin hatırlatılması üzerine Çalımbay,

“Her şeyden önce çok üzüldük. Keşke hiçbir şey olmadan Gaziantep ile maçımızı oynasaydık. Kendi avantajımız da vardı, sahamızda oynayacaktık. Tekrar hepsinin başı sağ olsun. İnşallah bir daha böyle bir şeyler yaşamayız. Üzücü günler yaşadık.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.