Rıza Çalımbay: Türkiye İçin Oynuyoruz

Rıza Çalımbay, “Aldığımız galibiyetler ülke puanı için çok önemli. Bu maçlara çıkarken önce Türkiye için oynuyoruz her zaman. Avrupa maçlarını milli maç havasında oynuyoruz. Onun için de kazanmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, resmi internet sitemize yaptığı açıklamada, UEFA Avrupa Ligi 3. tur maçında Dinamo Batumi ile oynadığımız maçı değerlendirdi.

Dinamo Batumi’nin iyi bir takım olduğunu söyleyen Çalımbay, “Gürcistan Ligi’nin lideri bir takım. Ligde 21 maç oynadılar. Bizden daha hazır bir takım. Zor bir maç oynadık. Sıcak bir hava vardı. Maçta ilk yarı istediğimiz oyunu oynayamadık. Taraftarlarının da desteği ile baskı kurdular ama onları atlattık. İkinci yarı oyun taktiğimiz, oyuncu değişikliklerimiz hepsi iyi gitti. Güzel pozisyonlar yakaladık. İki tanesini değerlendirdik. İyi bir skorla geri döndük. 1-0 geriye düştüğümüz zaman da hiçbir zaman oyunu bırakmadık. Gol atmak için her şeyi yaptık. Değişikliklerde de bütün düşüncemiz gol atmaktı.” diye konuştu.

– Çok Dikkatli Olmamız Gerekiyor

12 Ağustos’ta sahamızda oynayacağımız rövanş maçının da kolay geçmeyeceğini söyleyen Çalımbay, “Dinamo Batumi, tam bir deplasman takımı. Onun için çok dikkatli olmamız gerekiyor. Gürcistan’da oynadığımız oyunun çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Oyundan kopmadan, disiplinli şekilde oynamamız lazım, yoksa bize problem olur. İyi oyunculara sahipler. Bütün takım bunun farkında. En büyük desteğimiz de taraftarımız olacak. Onların desteğiyle bu maçı iyi şekilde biteceğiz.” ifadelerini kullandı.

– Hem Kadro Olarak Hem de Transfer Olarak Güzel Şeyler Yaptık

Sakat oyuncularımız nedeniyle maça çok eksikle çıktığımızı kaydeden Çalımbay, şunları söyledi:

“Tam kadro olarak bir araya gelebilsek o zaman bizim hiçbir sorunumuz olmaz. Tek düşüncem şu an turu geçmek. Sonra diğer arkadaşlarımız da büyük ihtimal aramıza katılacak. Ardından 3 günde bir maç yapacağız. Yoğun bir tempo bizi bekliyor ama bu sene geçen sene ki gibi değil. Takımımızı iyi şekilde oturttuk. Alternatifli oyuncularımız var. Hem kadro olarak hem de transfer olarak güzel şeyler yaptık.”

– Bu Maçları Milli Maç Havasında Oynuyoruz

Aldığımız galibiyetlerin ülke puanı için çok önemli olduğunu söyleyen Çalımbay, “Bu maçlara çıkarken önce Türkiye için oynuyoruz her zaman. Avrupa maçlarını milli maç havasında oynuyoruz. Onun için de kazanmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Biz her zaman galibiyet için oynuyoruz. Rövanş maçında çok iyi konsantre olmamız gerekiyor. Taraftarımızın bizi çok iyi şekilde desteklemesi gerekiyor. Kolay bir maç olmayacağını herkes ilk maçta gördü. Çok çekişmeli maç geçecek. Bu maçta elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.