Rıza Çalımbay: Türkiye İçin Savaş Vereceğiz

Rıza Çalımbay, “Bizim maçlarının hepsi zor olacak. Hem kendimiz için hem Türkiye için büyük savaş vereceğiz. Türkiye’nin puanlara ihtiyacı var. Bunu da biliyoruz. Biz kendimize güveniyoruz.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, kulübümüzün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu. Çalımbay, hem UEFA Avrupa Ligi’nde ki grubumuzu hem de hakem hatalarını değerlendirdi.

– Maçlarımız Zor Olacak

UEFA Avrupa Ligi I Grubunda eşleştiğimiz; Villarreal, Qarabağ ve M. Tel-Aviv’i değerlendiren Çalımbay, “Her şeyden önce hayırlı olsun. Diğer gruplara bakarak bizim grubumuzun daha zayıf olduğunu söylüyorlar öyle bir şey yok. Buradaki takımların hepsi çok kuvvetli takımlar. Şampiyonlar Ligi’nden gelen takımlar da var. Bizim maçlarının hepsi zor olacak. Hem kendimiz için hem Türkiye için büyük savaş vereceğiz. Türkiye’nin puanlara ihtiyacı var. Bunu da biliyoruz. Biz kendimize güveniyoruz. Kadromuzu da ona göre yaptık. Sakatlık ve başka bir sıkıntı yaşamazsak bu gruplardan en iyi şekilde çıkacağız. Buna eminim.” diye konuştu.

– Bu Ara İyi Oldu

Yeni bir takım olduğunuzu kaydeden Çalımbay, “Bu ara bizim için mükemmel oldu. Sakat arkadaşlarımızın iyileşmesi, uyum sorunu yaşayan arkadaşlarımızın uyum sağlaması için bu ara iyi oldu. Bu arkadaşlarımız da hazır olduğu zaman daha iyi bir takım olacağız. Bu gruptan çıkmaya çalışacağız. Grubumuzdaki takımlar iyi takımlar. Maccabi Tel Aviv iyi bir takım. Her zaman şampiyonluğa oynar. Güçlü takımlarla oynayacağız. Bunun farkındayız. En iyisini yapmak için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

– VAR’a Gitmiyorlar

‘Geçen hafta Ankaragücü ile oynadığımız maçta canımız biraz sıkıldı.’ diyen Çalımbay, sözlerine şöyle devam etti:

“Demir Grup Sivasspor’un maçlarındaki pozisyonları neden görmemezlikten geliyorlar? anlamıyorum. Maçta penaltı pozisyonumuz var. Yüzde 100 penaltı. VAR’a gitmiyorlar televizyonda görünüyor. Maalesef hiçbiri VAR’a gitmiyor. Puanlarımız gidiyor o golü atsak, belki biz maçı kazanacağız. Ondan sonra da böyle sıkıntılı şeyler yaşıyoruz. Her şeyden önce bunu çözmemiz gerekiyor. Demir Grup Sivasspor’un artık iyi bir lobisi olması gerekiyor. Bu tür haksızlıklarda tepkisini göstermesi gerekiyor. Gösterilmezse bu tür sıkıntılar yaşayacağız. Taraftarlar üzülüyor. Biz üzülüyoruz. Yönetim üzülüyor, herkes üzülüyor. Benim en çok üzüldüğüm şey kimse çıkıp bir şey söylemiyor. Kimse konuşmuyor en çok buna üzülüyorum. Bizim ligde de Avrupa’da da iyi gitmemiz gerekiyor. Bize böyle haksızlıklar yapmasınlar. Bütün takımları aynı şekilde davranırsın. Diğer takımlar için saatlerce nasıl konuşuyorlarsa bizlere de zaman ayırsınlar. VAR’ı Oraya koymuşlarsa en küçük pozisyonu göstersinler.” dedi.

BAY haftasını ve ardından da milli maç arasını çok iyi şekilde değerlendireceğimizi söyleyen Çalımbay, “Çift Antrenmanlarla devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta cumartesi günü de Ankaragücü ile bir hazırlık maçı yapacağız. Ankara’nın kurtuluş günü olduğu için. Ondan sonra da ligimize döneceğiz. Çalışmalarımız bayağı sıkı geçecek. Eksiği olan arkadaşlarımızı da iyi bir duruma getirmeye çalışacağız. Takımımız oynayacağımız ilk maça iyi bir şekilde sahaya çıkacak.” ifadelerini kullandı.

– Taraftarlarımızla Güzel işler Yapacağız

Taraftarlarımızın yokluğunu çok aradığımızı kaydeden Çalımbay, “Taraftarlarla oynayabilseydik şu maçları her şey daha farklı olacaktı. Haftaya taraftarlı başlama gibi bir düşünce var, olursa ondan da çok memnun olacağız. Taraftarlarımızla birlikte güzel işler yapacağız.” dedi.

 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.