Rıza Çalımbay: Türkiye Ligi’nde Geçemediğimiz Şey Hakemler

Rıza Çalımbay: “Türkiye Ligi’nde geçemediğimiz şey hakemler. Bugün yediğimiz gol bariz ofsayt. Maalesef bilerek yapıyorlar. Her maçta bu kadar hata yapılıyorsa bilerek yapılıyor.” dedi.

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay 1-0 kaybettiğimiz Göztepe maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Maça iyi başladığımızı ve kötü oynamadığımızı belirten Çalımbay, “Bütün eksik ve sıkıntılara rağmen maçın sonlarına doğru bir yorgunluk başladı. O oyuncuları da değiştirmeye çalıştık. Öyle kolay kolay pozisyon vermedik Göztepe’ye. Beklemediğimiz bir gol yedik ve mağlup olduk. Bu da normal. Hasta, sakat ve karantinadan çıkan oyuncularımız var. Eksik kadroyla oynuyoruz, yeri olmayanı başka yerde oynatıyoruz ama oynadığımız oyundan memnunum. İkinci yarı yorgunluk vardı” dedi.

Bu maçta da bir hakem hatası sonucu gol yediğimizi ve rakibin attığı golün net ofsayt olduğunu belirten Çalımbay, “Geçen hafta ’Bir daha hakemlerle ilgili konuşmayacağım’ demiştim. Ben hiç bir zaman doğru olmayan yanlış olan bir şey konuşmuyorum. Bize haksızlık yapılıyor. Avrupa kupalarında gidiyoruz hiç kimseden manevi destek görmüyoruz. Ne yazan, ne çizen var. Maç oynanıyor diye küçücük yazılıyor. Biz Sivas ve Türkiye için oynuyoruz. Alacağımız her puan çok önemli. Ama Türkiye Ligi’nde geçemediğimiz şey hakemler. Bugün yediğimiz gol bariz ofsayt. Biz de bekliyoruz hakemden. VAR’dan dönecek diye bekliyoruz ve maalesef golü yedik. Fazla konuştuğumuz zaman farklı oluyor, konuşmasan için rahat etmiyor. Galatasaray maçı, Karagümrük maçındaki kararlar ortada. Maalesef bilerek yapıyorlar. Her maçta bu kadar hata yapılıyorsa bilerek yapılıyor. Ona da yapacak bir şeyimiz yok. Hem lig hem Avrupa’dan sonra hakem hataları ile de mücadele etmek istemiyoruz. Hakem hatası ile maç kazanmadık ama geçen sezon da dahil hakem hataları ile çok maç kaybettik. Hem de en önemli hakemlerle kaybettik. Allah’tan istediğimiz tek şey arkadaşların iyileşmesi ve sakatların gelmesi. Şu ana kadar ideal kadromuzla maçlara çıkamadık. Göztepe ile tekrar karşılaşacağız. Deplasmanda bunu telafi edeceğiz. Arkadaşlarımızın emeğine yazık. Bu maçı kazansak veya beraberlik alsak bizim için Avrupa kupası maçı öncesi moral olacaktı” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.