Rıza Çalımbay: Turu Geçmek İçin Her şeyi Yapacağız

Rıza Çalımbay, “Bu sene gruplara kalmak için ne gerekiyorsa yapacağız. En zor rakibimiz de Dinamo Batumi takımı. Onun için de turu geçmek için her şeyi yapmak zorundayız. Çok iyi bir şekilde mücadele edip, oradan avantajlı bir şekilde dönmemiz lazım.” dedi.

Petrocub ile oynadığımız UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme turu rövanş maçında çok iyi bir maç oynadığımızı söyleyen Çalımbay, “Herkesin gördüğü gibi öyle kolay bir rakip değildi. Çok mücadele eden, çok disiplinli bir takımdı. Eğer bizde disiplinden biraz kopsaydık bizim için daha değişik bir maç olabilirdi. Maçın başından sonuna kadar oyun disiplininden kopmadan güzel bir şekilde maçımızı tamamladık. Tur atladığımız için mutluyuz.” diye konuştu.

3. eleme turundaki rakibimiz Dinamo Batumi takımının iyi bir ekip olduğunu kaydeden Çalımbay, “Ligde 21’inci maçını oynuyorlar ve Gürcistan da lider bir takım. Çok tehlikeli bir takım. Hem hücumları olsun hem orta sahası olsun gerçekten iyi. Golü düşünen bir takım. Son maçlarında herkesin elenecek diye baktıkları maçı deplasmanda 4-1 kazandılar. İki tane çok zor maç oynayacağız. Tabi ki hiçbir rakipten korkmuyorum.” şeklinde konuştu.

Çalımbay, bütün amacımızın ve hedefimizin gruptan çıkmak olduğunu söyleyerek, “Geçen sezon şanssızlık yaşadık ve gruptan çıkamadık. Kesinlikle gruptan çıkmak için ne gerekiyorsa yapacağız. En zor rakibimiz de Dinamo Batumi takımı. Onun için de turu geçmek için her şeyi yapmak zorundayız. Çok iyi bir şekilde mücadele edip, oradan avantajlı bir şekilde dönmemiz lazım.” dedi.

Max Gradel’in ülkesinin milli takımının olimpiyatlardan elenmesinin ardından aradığımızı sözlerine ekleyen Çalımbay, “Aylardır kampta. O yüzden de buruya gelse bile verimli olamayabilir. Onun için ona bir süre verdik, en geç 9 Ağustos’ta burada olacak. İlk maça gelmesi mümkün değil ama ikinci maça getirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.