Rıza Çalımbay ve Ahmet Oğuz Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ve futbolcumuz Ahmet Oğuz, UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. ele turu rövanş maçında Dinamo Batumi ile oynayacağımız maç öncesi Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: Tek Amacımız Taraftarımıza Bir Galibiyet Hediye Etmek

Rakibimiz Dinamo Batumi’nin liginde lider olduğuna ve 22 maç oynadığına söyleyen Çalımbay, “Maç temposu olarak bizden çok daha hazırlar. Özelikle bu takım deplasman takımı. Deplasmanda çok iyi oynayan tehlikeli bir takım. Buna göre de önlemimizi alacağız.” diye konuştu.

Karşılaşmanın kolay geçmeyeceğini kaydeden Çalımbay, “Mücadele etmezsek, oyunda kalmazsak, oyun disiplinimiz bozuk olursa sıkıntı yaşayabiliriz. Bana göre çok zor ve çekişmeli bir maç oynayacağız. Biz böyle maçların hepsine milli maç gibi bakıyoruz. Ülke puanı için, kendimiz için, bir de uzak olduğumuz taraftarımız için oynayacağız. Bizim için çok önemli olan, final niteliğindeki maça hazırız. Tek amacımız, buradan iyi şekilde ayrılmak. Sahada kazanmak için ne gerekiyorsa her şeyi yapacağız. Hiçbir şeyi şansa bırakmayacağız. Artık Dinamo Batumi takımını ve oyuncularını çok iyi tanıyoruz.” diye konuştu.

Her maça rakip kim olursa olsun kazanmak için çıktığımızı söyleyen Çalımbay, “Kazanmak için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Avantajımız var ancak buna kesinlikle sığınmayacağız. Bizim tek amacımız taraftarımıza bir galibiyet hediye etmek. Bizim şu andaki tek düşüncemiz kazanmak. Herkesin alternatifi olan bir kadromuz var. Bu kadroda bir aksilik yaşamazsak Avrupa kupaları ve ligi iyi şekilde götürmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu turu geçersek bizi yoğun bir maç temposu bekliyor. Bunun içinde zor anlar yaşanacak. Ben takımıma yürekten inanıyorum. Beni tek korkutan ani sakatlıklar. Böyle şeyler olmazsa, takım olarak her kulvarda iyi gideceğimize inanıyorum.”

Ahmet Oğuz: Hem Ülke Puanı Hem Sivas İçin Kazanmak İstiyoruz

Futbolcumuz Ahmet Oğuz ise, maçın zor olacağını belirterek, “22 haftadır futbol oynayan bir takımla karşılaşacağız. Tabii ki zor bir geçecek. Kendi sahamızda oynayacağımız için bunu avantaja çevirmek istiyoruz. Hem ülke puanı hem Sivas için kazanıp, ileri gideceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.