Rıza Çalımbay ve Charis Charisis Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın Slavia Prag ile oynayacağımız UEFA Avrupa Konferans Ligi ilk hafta maçı öncesinde futbolcumuz Charis Charisis ile birlikte maçın oynanacağı Sivas 4 Eylül Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: Bu Gruptan Çıkacağımıza İnanıyorum

Üç senedir Avrupa’ya gittiğimizi ve çok güçlü takımlarla oynadığımızı söyleyen Çalımbay, “Son üç maça baktığınız zaman ligde 4-0, 6-0, 7-0 gibi net galibiyetler alan bir takım rakibimiz. Her tarafı tehlikeli bir takım. Onun için bizim her şeyden önce çok iyi bir şekilde konsantre olmamız gerekiyor. Bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Bu grubun bence iki takımı, biz ve Slavia Prag grupta çekişir. Ama diğer takımları kesinlikle küçümsemiyoruz. Çünkü onlarda kendi ülkelerinin şampiyon takımları. Onun için bizim burada yapacağımız sahamızda oynayacağımız maçları iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Slavia Prag maçı üç ihtimalli bir maç olabilir. Tek düşüncemiz burada sahamızda puan ve puanlar almak. Ondan sonra burada oynayacağımız iki maçımızı da çok iyi bir şekilde bitirdiğimizde bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Ligde son maçlarımızda çok iyi oynadığımızı söyleyen Çalımbay, “Çok pozisyon yakaladık ama maalesef değerlendiremedik. Takımızda bir düzelme var ve yeni gelen arkadaşlarımızın uyum süreci yavaş yavaş iyiye doğru gidiyor. Kondisyon olarak hazır olmayan arkadaşlarımızda oynadıkça daha iyi duruma geliyorlar. Onun için bu gruptan çıkacak kapasitede bir takımız ve bunu da yapacağız, bütün düşüncemiz de bu. Kapanık oynayan bir takım istemiyorum. Taraftarımızda gelirse bir avantajımız var ve tek amacımız buradan galibiyetle ayrılmak. Antrenörlük yaşantımda ve futbolculuk hayatımda kapanık futbolu veya geriye çekilip puan almayı hiç düşünmedim. Yeni transferlerimiz yavaş yavaş iyi duruma geliyorlar ve onlardan da faydalanacağız. Buradan alacağımız 3 puan bizi çok iyi yerlere getirir. Onun için ligden burayı karıştırmak doğru değil. Ligde de çok güzel pozisyonlara giriyoruz ama değerlendiremiyorduk. İnşallah 2-3 hafta içerisinde de tamamen iyi bir duruma geleceğiz. Güçlü ve iyi bir takımız, inşallah iyi bir şeyler yapacağız.” dedi.

Hem ligi hem Avrupa’yı bir arada götürdüğümüzü söyleyen Çalımbay, “Üst üste maçlar oynuyoruz ve oyuncularımız yoruluyor. O yüzden ligde fikstür belirlerken bunların düşünülmesi lazım.” dedi.

Taraftarlardan bir ricasının bulunduğunu da aktaran Çalımbay, “Son maçlarda oynayan oyuncularımızı yuhalamaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Hiçbir oyuncu sahaya kötü oynamak için çıkmaz, elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Maçın içerisinde siz eğer onları yuhalarsanız, daha da güvensiz hale gelir. Ne olursa olsun 90 dakika taraftarlar takımlarına sahip çıkması lazım. Yarın oynayacağımız maç sadece bizi ilgilendirmiyor. Türkiye’yi de ilgilendiriyor. Puan açısından, her açıdan. Bu yüzden herkesin destek vermesi gerekiyor.”

Charis Charisis: Kendi Evimizde Her Zaman 3 Puan İçin Oynarız

Orta saha oyuncumuz Charis Charisis ise, rakibimizin iyi bir takım olduğunu belirterek, “Belki de grubun en iyi takımı olduğunu söyleyebiliriz ama aynı zamanda bizde çok iyi bir takımız. Kendi evimizde oynuyoruz, kendi evimizde her zaman 3 puan almak için oynarız.” dedi.

Bir basın mensubunun “Adaptasyon sürecini tamamladın mı?” şeklindeki sorusuna Charisis şunları söyledi:

“Şuan adaptasyon sürecindeyim, biraz daha süreye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Çünkü Türkiye Ligi’nde futbol farklı, daha çok fiziğe dayalı. Benim yeni adapte olduğum bir futbol tarzı. Seviye çok yüksek bu ligde. Biraz daha süreye ihtiyacım var. Yakın zamanda yüzde yüz performansıma da ulaşacağımdan eminim. Hocalarımız, arkadaşlarım adaptasyon süresinde bana çok yardımcı oluyorlar. Bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum ki en iyi seviyeye ulaşacağım. Sivas şehri çok güzel bir şehir, insanlar bana çok iyi davrandı. Kulüp olarak bakarsak herkes çok profesyonel çalışıyor. Başarılı olmamız için kulüp bize gereken her şeyi sunuyor.”

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.