Rıza Çalımbay ve Clinton N’jie Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın CFR Cluj ile oynayacağımız UEFA Avrupa Konferans Ligi maçı öncesinde futbolcumuz Clinton N’jie ile birlikte maçın oynanacağı Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: Bizim İçin Final Maçı

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, grubun son maçlarına geldiğimizi hatırlatarak, “Grupta herkes eşit. Bu maç bizim için final maçı. Yarın ki maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor ki Slavia Prag maçına rahat gidelim. Deplasmanda kazandığımız CFR Cluj ve Ballkani maçları bizi çok iyi yerlere getirdi. Şimdi kendi sahamızda da kazanmamız gerekiyor. Bütün her şeyimizi ortaya koyarak oynayarak kazanmak istiyoruz. CFR Cluj iyi bir takım. Slavia Prag ile oynadığı maçları kazandı. Güçlü ve fizik olarak iyi bir takım. Biz orada maçı kazandık ama çok zorlandık. Çok da iyi mücadele ettik.” dedi.

Çalımbay, taraftarımızın desteğiyle maçı kazanmak istediklerini belirterek, “Burada taraftarımızla ve kendi sahamız da oynuyoruz. Sahamızda final maçı oynayacağız. Final maçını kazanırsak gruptan çıkacağız. Ben maalesef bu şehirde final oynayacak bir maç havası görmüyorum. Taraftarımızın mutlaka bu maça gelmesi gerekiyor. Onların desteği ile bu maçı kazanmak için sahada arkadaşlarımız her şeyi yapacak. CFR Cluj takımına da teşekkür ediyorum. Orada çok sıkıntılı bir ortamda maç oynadık. Orada yaşadığımız sıkıntıda CFR Cluj takımı bize yardım etti. Teşekkür ediyorum kendilerine.  Yarın ki maçı kazanmaktan başka düşünceniz yok.” diye konuştu.

Çalımbay son olarak Türkiye Ligi’nin Romanya Ligi’nin çok üstünde bir lig olduğunu da söyledi.

Clinton N’jie: Bu Maçın Öneminin Farkındayız

Orta saha oyuncumuz Clinton N’jie, CFR Cluj maçın ne kadar zor olacağını bildiğimizi belirterek, “Ayrı zamanda bizim için önemli bir maç olacak. Takım olarak hazırlıklarımızı yaptık ve takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Takım olarak elimizden geleni yapacağız. Taraftarımızın desteğiyle bu maçı kazanmak istiyoruz. 3 puanı alacağımızı düşünüyorum. Tek hedefimiz kazanmak. İlk maç zordu bizim için ama galibiyet aldık. CFR Cluj çok iyi bir takım. Geçtiğimiz yıllarda şampiyonluklar yaşamış bir takım. Demir Grup Sivasspor’da çok iyi işler çıkarttı. Son yıllarda yükselen bir grafiği var ve 3 yıldır Avrupa’da gidiyor ve Türkiye Kupası’nı kazandı. Şu sıralar zor zamanlardan geçtiğimiz bir gerçek. Sakat arkadaşlarımız var. Takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, yapmada devam edeceğiz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.