Rıza Çalımbay ve Dia Saba Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın CFR Cluj ile oynayacağımız UEFA Avrupa Konferans Ligi maçı öncesinde futbolcumuz Dia Saba ile birlikte maçın oynanacağı Dr. Constantin Radulescu Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: Bizim Bütün Amacımız Yarın Buradan Galip Gelmek

Çalımbay, kırmızı-beyazlı ekibimizin üç senedir Avrupa’da mücadele ettiğini anımsattı.

Çalımbay, Romanya’ya sakat oyuncular nedeniyle eksik kadroyla geldiğimizi belirterek, şunları kaydetti:

“İki günde bir maç oynadığımız için sıkıntılar yaşadık. Gruptan çıkacağımıza kesinlikle inanıyoruz. Grubun en zor maçını Slavia Prag ile gayet iyi şekilde oynadık. Slavia Prag çok iyi bir takım. Bizim bütün amacımız yarın buradan galip gelmek, başka hiçbir düşüncemiz yok. Eksik de olsak, ne olursak olalım bütün amacımız buradan galibiyetle dönmek.”

Karşılaşmanın oynanacağı sahayı henüz görmediğini ancak zemininin iyi olmadığını yardımcı antrenörlerimizden öğrendiğini aktaran Çalımbay, “Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla ideal bir saha değil. Görüntü iyi olmadığı için de yarın ki maç biraz zor olur. Çünkü pas yapmak veya başka bir şeyler yapmak zor olacak ama önemli değil, bizim buradan mutlaka puan ve puanlarla çıkmamız gerekiyor.” dedi.

Çalımbay, gruptaki takımların birer puanının olduğunu dile getirerek, “O yüzden maçlar bundan sonra başlıyor. Rakibimizin son oynadığı maçları izlettirdim, tehlikeli olan yerleri de var, zaafları da var. Biz hepsine dikkat edeceğiz. Bu maç bizim için milli maç kadar önemli.” diye konuştu.

Dia Saba: Bu Maçı Kazanmaya Odaklı Oyun Sistemi Kuruyoruz

Orta saha oyuncumuz Dia Saba ise uzun zamandır maç kazanamadığımıza dikkati çekti.

Takımda yeni oyuncu sayısının çok olduğuna işaret eden Dia Saba, “Hepimiz adaptasyon sürecindeyiz. Her maça iyi sonuçlar almak ve yenmek için çıkıyoruz. Yarın maç çok zor olacak bunun bilincindeyiz ama buraya yenmek için geldik.” ifadelerini kullandı.

Dia Saba, öncelikli amacımızın tur atlamak olduğunu vurgulayarak, “Bunu kendi aramızda da sürekli konuşuyoruz ancak maç maç bakmak daha önemli. Şu an bu maçı kazanmaya odaklı oyun sistemi kuruyoruz. Bu maçı kazandıktan sonra sıradakine odaklanacak şekilde devam edeceğiz.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.