Rıza Çalımbay ve Erdoğan Yeşilyurt Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın Ballkani ile oynayacağımız UEFA Avrupa Konferans Ligi 4. hafta maçı öncesinde futbolcumuz Erdoğan Yeşilyurt ile birlikte maçın oynanacağı Fadil Vokrri Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: Buradaki Amacımız Kazanmak

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, Ballkani maçını kazanmaktan başka düşüncemizin olmadığını vurgulayarak, “Bu maçın önemi büyük, geçen hafta sahamızda mağlup olduktan sonra bu maçın önemi daha da arttı. Mutlaka bizim buradan puan ya da puanlar almamız gerekiyor. Takımı tanıyoruz, oynadık. İyi takım ve tehlikeli bir takım. Bizim çok dikkat edeceğimiz yerler var. Geçen maç skoru çevirebilecek her şeyi yakaladık ama maalesef beklemediğimiz goller yedik kendi sahamızda. Çok da pozisyonumuz oldu, özellikle ikinci yarı çok iyi oynadık. İlk yarısı Sivas’ta bitmişti maçın, ikinci yarısını da burada oynayacağız. Buradaki amacımız kazanmak. Başka bir düşüncemiz yok ama kolay bir maç olmayacağını biliyoruz. Eğer geçen lig maçında oynadığımız gibi disiplinli oyundan kopmazsak, gelen pozisyonları çok iyi şekilde değerlendirirsek orada yediğimiz goller gibi goller yemezsek buradan biz istediğimiz şekilde ayrılabiliriz. Bu maçı kazanmak istiyorsak en önemli şey oyun disiplini, konsantre ve mücadele. Bunları yaptığımız zaman buradan istediğimiz şekilde ayrılabiliriz.” dedi.

Bir gazetecinin ‘Stadyumun sahasını nasıl değerlendiriyorsunuz?’ şeklindeki sorusuna Çalımbay,

“Stadyum sıkıntıları olduğu için normal karşılamak gerekiyor. Burası bize yakın bir yer. Yapacak bir şey yok. İki takım içinde aynı zemin. Sahayı düzeltme şansı da maalesef yok. Onun için burada ne olursa olsun mücadele edeceğiz. Bundan önce oynadığımız CFR Cluj maçının sahası da hemen hemen aynıydı. Değişen bir şey yok o yüzden. Değişen tek şey bizim hedefimizin olması. Bu maçı mutlaka bizim en iyi şekilde bitirmemiz gerekiyor eğer gruplardan çıkmak istiyorsak” yanıtını verdi.

Ballkani’yi küçümsemediğimizi ve çok iyi bir takım olduğunu sözlerine ekleyen Çalımbay, ‘Ballkani takımını küçük görmek veya zayıf takım demek doğru değil. Bene geçen maç başlamadan öncede söyledim. Buranın şampiyon takımı ve ligde de gayet iyi giden bir takım. Biz maç oynamadan önce bir antrenör arkadaşımızı buraya gönderdik ve takımı izledik. Takımın analizini yapıp her şeyi çıkardık. Çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. Biz ilk maçta çok dikkat ettik. İkinci yarı gerçekten mükemmel oynadık. 3-1’den 3-3’ü yakaladık. O golü yiyeceğimizi beklemiyorduk. Biz 4. golü ararken maalesef gol yedik ama küçümseme gibi bir şey yok. Bana göre Ballkani çok iyi takım. Bu grubun en iyi takımlarından bir tanesi” diye konuştu.

Erdoğan Yeşilyurt: Hedefimiz Galibiyet

Orta saha oyuncumuz Erdoğan Yeşilyurt ise, maça galibiyet için çıkacağımızı belirterek, “Maça iyi hazırlandık. Geçen maç yenildik. Çok hırslı olduğumuzu söyleyebilirim. Galibiyeti ve puanları kaçırdık, onun için bu maçta hedefimiz tabii ki galibiyet. Başka bir hedefimiz yok. İnşallah yarın istediğimiz oyunu sergileyip, maçtan 3 puan almak istiyoruz.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.