Rıza Çalımbay ve Fayçal Fajr Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off turu rövanş maçında FC Kopenhag ile oynayacağımız mücadele öncesi futbolcumuz Fayçal Fajr ile birlikte maçın oynanacağı Parken Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Fayçal Fajr: Umarım Buradan Güzel Bir Sonuçla Ayrılacağız

Orta saha oyuncumuz Fayçal Fajr, her maça galibiyet için çıktığımızı ifade ederek, “Bu maçın bizim için önemini bahsetmeye gerek yok. Bizim için çok önemli bir maç bu. Kendi evimizde oynadığımız maçın sonucunu hepimiz biliyoruz ama takım olarak biz gereken hazırlıkları yaptık. Antrenmanlarımız olsun, disiplinimiz olsun son derece yüksek. Hocamızdan gelen talimatlarımız da belli. Hocamızın talimatlarını da uygulamaya çalışacağız. Umarım buradan güzel bir sonuçla ayrılacağız. İlk sonuç ne olursa olsun bizim üzerimizde bir baskı yaratmıyor. Biz her maça yenmek gayreti ile çıkıyoruz. Evet, kendi sahamızda yenildik. 2 farkla yenmemiz lazım bunun da bilincindeyiz. Savaşılması gereken bir durum olarak görüyoruz. Takım olarak biz çok iyi bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Bizim kapasitemiz var, rakip takımı yenebilecek kapasiteye sahibiz. Bazı şanssızlıklarımız oldu. Buraya eksik gelme durumlarımız oldu. Bu da problem değil. Biz eksik de olsak, fazla da olsak elimizden gelen her şeyi yapacağımıza eminim.” dedi.

Rıza Çalımbay: Kazanmak İçin Ne Gerekiyorsa Yapacağız

Teknik direktörümüz Rıza Çalımbay ise, “Bizim sahamızda ilk oynadığımız maç gerçekten çok güzel geçti. İki takımda galibiyet için oynadı. Bizim şanssızlığımız bu maçta da geçtiğimiz maçta da tam kadro çıkamıyoruz, en büyük sıkıntımız bu. Oyun olarak baktığınızda özellikle Sivas’ta oynadığımız maçın ikinci yarısında baya etkili bir futbol oynadık, baya pozisyonlara girdik ama değerlendiremedik. Bizim burada kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Dengeli şekilde oynayacağız. Geçen maç sonlara doğru nasıl riske girdiysek aynı şekilde riske gireceğiz. Karşımızdaki takım iyi bir takım, güçlü ve disiplinli bir takım. Hepsini çok iyi biliyoruz, artık iki takımda birbirini tanıyor. Bizim tek sıkıntımız stoperlerimiz. 4 Stoperimiz de oynamayacak gibi bir şey. En büyük sıkıntılarımız bunlar. Ama ne olursa olsun kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Burada mücadele etmeden, maçı kazanmamız mümkün değil. Onun için gereken neyse her şeyi yapacağız.” diye konuştu.

Oyun disiplinimizi bozmadan oynayacağımızı kaydeden Çalımbay, “Birden bire saldıracak değiliz. Çünkü karşımızdaki takım iyi takım, orta atakları çok tehlikeli takım. Onun için her şeye dikkat edeceğiz. Sabırlı ve disiplinli bir şekilde oyunumuzu oynayacağız. Stoperlerden sadece Samba Camara var. Onu deneyeceğiz, oynayabilirse tek o var. Eğer oynayamazsa o zaman sıkıntı yaşayabiliriz belki. Bizim bu maçta galibiyetten başka düşüncemiz yok. Öyle olması içinde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Maçın sonlarına doğru her türlü riske gireceğiz.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.