Rıza Çalımbay ve Hakan Arslan Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın Maccabi Tel-Aviv ile oynayacağımız Avrupa Ligi maçı öncesinde futbolcumuz Hakan Arslan ile birlikte maçın oynanacağı Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Çalımbay, rakibimiz Maccabi Tel-Aviv’in güçlü olduğunu söyleyerek, “Her şeyden önce Demir Grup Sivasspor’u Avrupa kupalarına götürdüğümüz için çok mutluyuz. İlk maçımızı da İspanya’da oynadık, gerçekten çok güzel bir maç oldu. Takımımız hiçbir zaman oyundan kopmadı. 2 kez mağlup duruma düştük ancak yine de kopmadık. Sonuna kadar devam ettirdik. Yalnız son dakikalarda çok büyük şansızlık yaşadık. Arkadaşımızın sakatlanması 10 kişi kalmamızla kötü goller yedik. Bunda sakatlıkların da bayağı bir etkisi oldu. Orada mücadeleden kopmayan, gol atmak için uğraşan bir takım vardı ve onu da yaptık. 3 tane de gol attık. Onun için oyunumuzdan çok memnunum. Sadece yediğimiz gollerden memnun değilim. O maçın da rövanşı burada. Bu puan usulü olduğu için avantajımız halen devam ediyor. Bu Maccabi Tel-Aviv maçı bizim için önemli bir maç. Kendi sahamızda oynuyoruz ve bu maçı mutlaka çok iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Ben takımıma yürekten inanıyorum, güveniyorum. Lig başka, bu maçlar başka. Bunun ayrımını yapıyoruz. Tel-Aviv takımının da ne kadar güçlü olduğunu biliyoruz. Rakibimizin daha önce Avrupa kupalarına katıldıklarını biliyoruz. Son maçlarını seyrettik, ona göre tedbirlerimizi alacağız. Mutlaka kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Tek sıkıntımız bir kaç tane arkadaşımızın sakat olması, onun dışında hiçbir sıkıntımız yok. Herkes heyecanla, coşkuyla, arzulu ve istekli bir şekilde bu maçı bekliyor.” dedi.

Türkiye İçin Oynuyoruz

Çalımbay, bu tür maçları Türkiye için oynadığımızı ifade ederek, “Lig maçı ve Avrupa Kupası maçları başka bir şey. Buradaki en büyük olay ülkemizde şuanda 21 takımla lig devam ediyor. Biz hem Avrupa Ligi oynayacağız, hem de Türkiye liginde maçlarımıza devam edeceğiz. Tabi ki bu zamanlarda sakatlarımız oluyor. İspanya’ya giderken 4-5 arkadaşımızı götüremedik. Şuanda da yine sakat arkadaşlarımız var, onlardan yararlanamayacağız. Ama bu demek değildir ki ligi burada boş vermiş değiliz. Biz bu maçları Türkiye için oynuyoruz, hem de kendimiz için oynuyoruz. Medipol Başakşehir takımına da başarılar diliyorum. Sivasspor buraya gelirken hiç kimseden bir destek alıp gelmedi. Taraftar ve Sivas halkının çok büyük desteğiyle geldi. Biz manevi bir destek görmedik. Türkiye için oynuyoruz, başarılı olmamız için ona göre manevi yönden destek vermeleri gerekiyor. Gurur duymamız gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Hiçbir Takımdan Korkumuz Yok

Çalımbay, hiçbir takımdan korkumuzun olmadığını olmadığının altını çizerek, “Bizim için bu maç çok önemli, buradan galip gelirsek çok büyük bir avantaj yakalayacağız. Bizim bir kere hiçbir takımdan korkumuz yok, hangi takım olursa olsun. Bana göre de herkesin baktığı gibi biz bakmıyoruz. Maccabi Tel-Aviv ve Karabağ da kuvvetli takımlar. Onların maçlarını seyrettiğimizde de onu da gördük. Villarreal maçının üstüne çıkmamız gerekiyor. Eğer bunu yaparsak burada çok büyük bir bayram havası olur, tek hedefimiz o.” diye konuştu.

Kazanmaktan Başka Bir Düşüncemiz Yok

Maccabi Tel-Aviv maçından galibiyetle ayrılmak istediğimizi söyleyen Çalımbay, “Pandemi sürecinden önce namağlup ilerleyen bir takımdık. Ne zaman pandemi başladı aynı şekil oldu. Taraftar bizim büyük bir gücümüzdü, onlarla beraber çok güzel şeyler yapıyorduk. Bizim şuandaki tek hedefimiz Türkiye için oynuyoruz, ne kadar puan alırsak o kadar Türkiye’ye faydası gelecek. O bilinçteyiz ve bu maça da ona göre hazırlanıyoruz. Bizlerin manevi desteğe ihtiyacı var, bu takıma her türlü desteğin verilmesi gerekiyor. Özellikle de basının da destek vermesi gerekiyor. Bizim tek hedefimiz bu maçı kazanmak başka bir düşüncemiz yok” dedi.

Hakan Arslan: Tek Düşüncemiz Galibiyet

Takım kaptanlarımızdan Hakan Arslan ise, Maccabi Tel-Aviv maçına galibiyet için çıkacağımızı söyleyerek, “Öncelikle ülkemizi Avrupa kupalarında temsil etmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Bu bilinçle hazırlanıyoruz. Geçtiğimiz hafta İspanya’da Villarreal maçında iyi bir mücadele örneği sergiledik. Fakat sonuca yansıtamadık. Arzumuz en kötü beraberlikle dönmek niyetindeydi. Çünkü Villarreal gibi güçlü bir ekibe karşı oynadık. Deplasmanda 3 gol atıyoruz. Fakat puan alamadan dönüyoruz. Tabii ki bu bizi üzdü ama hatalarımızdan ders çıkarmasını bildik. Bu bilinçle hazırlandık. Neleri iyi yaptık bunları da düşündük ve konuştuk. Şimdi bu karşılaşmaya da bunları göz ardı ederek hazırlanıyoruz. Yarın da inşallah iyi bir başlangıç istiyoruz. Tek hedefimiz galibiyet. Başka da bir düşüncemiz yok.” dedi.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.