Rıza Çalımbay ve Max Gradel Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, yarın Malmö ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanş maçı öncesinde futbolcumuz Max Gradel ile birlikte maçın oynanacağı Sivas 4 Eylül Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: En Büyük Destekçimiz Taraftarımız Olacak

İlk maçın kolay geçmediğini anımsatan Çalımbay, “Maçın ilk yarısı bitti burada ikinci yarısı başlayacak. Tabii ki burada daha farklı oynamamız gerekiyor. Her türlü riski de göze almamız gerekiyor. Herkesin oradaki maçın çok çok üzerine çıkıp oynaması gerekiyor.” dedi.

Çalımbay, kadroda değişiklik yapacağını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Her türlü riske gireceğiz. Çünkü bu maç bizim için çok önemli, Türkiye için çok önemli. Onun için herkesin iki kat daha konsantre olması ve mücadele etmesi gerekiyor. Bunların hepsini de yapacağız, her türlü riske gireceğiz. En büyük destekçimiz de taraftarımız olacak. Onların da desteğiyle, takımıma güveniyorum ve çok güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum.”

Takımda sakat futbolcu olmadığını, maç eksiği olan futbolcuların bulunduğunu aktaran Çalımbay, “Özellikle yeni transfer arkadaşlarımız tam hazır değil. Bu bizim için çok büyük dezavantaj oluyor ama kim oynarsa oynasın, önemli olan maçı kazanmak. Herkesin de maçın başından sonuna kadar iyi konsantre olup, mücadele ederek oynaması gerekiyor.” diye konuştu.

Çalımbay, kazanmak için oynayacaklarının altını çizerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Sahaya kim çıkıyorsa ilk maçtan daha fazla performans göstermesi şart. İlk maçın skoru önemli değil, önemli olan maça iyi başlamak. Ne kadar erken gol bulursak o kadar iyi. Takımımın pozisyonlara gireceğine inanıyorum. Son oynadığımız lig maçında bir sürü pozisyona girdik, son paslara dikkat etmedik. Takımımın pozisyona girmeme ihtimali yok, kesinlikle pozisyona gireceğiz. Önemli olan onları değerlendirmek, onları değerlendirirsek maç çok farklı yerlere gelir. Taraftarımızın destek vermesi gerekiyor. Sivas futbol kenti, yıllardan beri Türkiye liginde çok güzel şeyler yapan bir takım. Onun için taraftarımızın mutlaka bizi desteklemesi gerekiyor.”

Max Gradel: Elimizden Gelenin En İyisini Yapmalıyız

Orta saha oyuncusu Max Gradel, önemli ve zorlu bir maça çıkacağımıza vurgulayarak, “Elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız, çok yönlü bir maç olacak. Herkesin üzerine düşen sorumluluğu alıp ona göre oynaması lazım. Gerçekten elimizden gelenin en iyisini vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Takım oyunu oynayarak kazanmak istediğimizi belirten Gradel, “Bence en önemli şey takımdır, takım oyunudur. Takım olarak iyi performans yaptığınız zaman iyi sonuçlar alırsınız. Her oyuncu skor ve asist yapmak ister ve takımına en büyük katkıyı sağlamak ister. O yüzden en önemli şey taraftarımızın isteğini vermek ve gruplara katılabilmek.” dedi.

 

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.