Rıza Çalımbay ve Muammer Yıldırım Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ve futbolcumuz Muammer Yıldırım, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. ön ele turu rövanş maçında Petrocub ile oynayacağımız maç öncesi Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: En Büyük Avantajlarımızdan Bir Tanesi de Taraftarımızla Oynamak

Güzel bir kamp geçirdikten sonra takımımız ve ülkemiz puanı açısından çok önemli bir maça gittiğimizi söyleyen Çalımbay, “Oradaki ilk maçımızı 1-0 kazandık. Bu maçın ilk yarısıydı, ikinci yarısında yarın kendi sahamızda oynayacağız. Kolay bir rakip değil, gerçekten çok mücadele eden ve disiplinli bir takım. Eğer iyi konsantre olmazsak, oyunun içinde kalmazsak, çok sıkıntı yaşayabiliriz. Onun için ilk maçta nasıl disiplinli oynadıysak, aynı şekilde oynamamız gerekiyor, hatta daha üstüne çıkmamız gerekiyor. En büyük avantajlarımızdan bir tanesi de taraftarımızla maçı oynamak. Onların desteğiyle biz çok güzel şeyler başardık, aynısını da onların desteğiyle burada başarmak istiyoruz.” dedi.

Geçen sezon Avrupa kupalarında çok şanssız şeyler yaşadığımızı kaydeden Çalımbay, “Kadro ve sakatlıklar açısından sıkıntılar yaşadık. İstediğimiz şekilde bitiremedik, çünkü baktığımız zaman gruptan rahatlıkla çıkabileceğimiz bir gruptu. Ama maalesef bazı aksiliklerden dolayı olmadı. İnşallah bu sene bunu telafi etmeye çalışacağız. Turu geçersek çok çalışacağız. Takımıma inanıyorum, güveniyorum ve taraftarımızın da desteğiyle yarınki maçtan istediğimiz şekilde ayrılırız. Ondan sonra zaten yolumuz Avrupa kupalarında çok uzun. Demir Grup Sivasspor olarak sonuna kadar gitmeye çalışacağız. İnşallah geçen sene ki gibi sakatlıklar, hastalıklar yaşamazsak iyi bir yerde bitireceğimize ve oyuncularımıza yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Taraftarlarımızla buluşacağımızın hatırlatılması üzerine Çalımbay, “Taraftarımız varken sahamızda hiç mağlubiyet almadık. Taraftarımızla beraber mükemmel şekilde bütünleşme vardı. Futbolcu ve taraftar arasındaki bütünleşme dört dörtlüktü. Onların desteğiyle çok maçlar kazandık, taraftarla beraber artık devam olacağını düşünüyoruz. Aramızdaki bazı arkadaşlarımız daha önce hiç taraftarımızla buluşmamıştı. Taraftarlarda artık onları canlı şekilde görecekler.” diye cevapladı.

Muammer Yıldırım: Kazanıp Taraftarlarımıza Armağan Etmek İstiyoruz

Takım kalecilerimizden Muammer Yıldırım ise hem takımımız hem de ülkemiz için çok önemli bir maç oynayacağımızı belirterek, “Puanlara ihtiyacımız var. İlk maç kolay olmadı. Karşımızda hareketli bir takım vardı ama kazanmasını bildik. İlk maçta avantajı elde ettik. İkinci maçta da iyi konsantre olup, maçta iyi bir disiplinle tekrardan kazanıp, taraftarlarımıza armağan etmek istiyoruz. Yarın ilk defa taraftarlarımızla buluşacağız, heyecanlıyız. Kazanarak turu atlayıp onlara da armağan etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.