Rıza Çalımbay ve Olarenwaju Kayode Basın Toplantısı Düzenledi

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay ve futbolcumuz Olarenwaju Kayode, UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. ele turu ilk maçında Dinamo Batumi ile oynayacağımız maç öncesi Batumi Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Rıza Çalımbay: Zor Bir Maç Olacak

Teknik Direktörümüz Rıza Çalımbay, ilk turu geçmemizin kolay olmadığını belirterek, “Herkesin baktığı gibi kolay bir rakip gözüküyordu ama çok iyi bir rakipti Petrocub. İlk turdaki hem oradaki hem de kendi sahamızdaki maçı kazanarak bitirdik. Şimdi oynayacağımız Dinamo Batumi takımı gerçekten çok iyi ve kaliteli bir takım. Çok iyi oyunculara sahipler. Maçlarını da seyrettik ve seyrettirdik. Gerçekten zor geçecek maçlarımız olacak. Ben bu maçların ilk maçta biteceğini zannetmiyorum. Ne olursa olsun neticesi Türkiye’de bitecek. Onun için biz burada avantaj yakalamak için her şeyi zorlayacağız. Sadece tek sıkıntımız buraya gelirken 7-8 tane eksik arkadaşla geldik. O yüzden sıkıntımız var. Onun dışında hiçbir rakipten korkmuyoruz. Geçen sezonda Avrupa kupalarında çok iyi takımlarla oynadık ve başarılı sonuçlar aldık ve iyi bir şekilde de bitirdik.” dedi.

Çalımbay, takımımıza güvendiğini belirterek, “Zor bir maç oynayacak olsak bile bunun üstesinden gelebilecek bir takımız. Eksiklerimiz olsa da eksiklerimizi aratmayacak şekilde arkadaşlara sahibiz. Gürcistan zaten bizim için komşu bir ülke gibi. Çok seviyoruz burayı. Onun için dostça, kardeşçe, güzel bir maç oynamak istiyoruz. Hak edenin de kazanmasını istiyoruz. Maç burada bitmeyecek. Bizim tek düşüncemiz her zaman nasıl oynadıysak yine aynı şekilde oynamamız gerekiyor. Futbolun dışında çok üzüldüğümüz şeyler oluyor ülkede. Örneğin yangınlar. Gerçekten buraya gelirken bile bütün takım olarak tek konuştuğumuz şeylerden bir tanesiydi. İnşallah yangınlar kısa sürede söndürülür. Ülkemize sahip çıkıp, yardımları çoğaltabilirsek ülkemize yapmış olduğumuz en güzel şey olur. Futbola dönecek olursak, ne gerekiyorsa yapacağız. Mücadeleyse mücadele, gol atmaksa gol atmak, ne gerekiyorsa yapacağız. Müsabakaya hazırız.” ifadesini kullandı.

Olarenwaju Kayode: İyi Hazırlandık

Futbolcumuz Olarenwaju Kayode ise, bu maç için çok iyi hazırlandığımızı belirterek, “İşimizi yapmaya geldik buraya açıkçası. Hocamızla beraber çok güzel antrenmanlar geçirdik. Hocamızın da talimatları belli. Bu talimatları uygulamak için bugün buraya geldik. Maçı kazanmak için geldik.” diye konuştu.

Enquire now

Give us a call or fill in the form below and we will contact you. We endeavor to answer all inquiries within 24 hours on business days.